Jan Budař a Ovčie Kiahne – nálož srandy v Kacanovech

Jan Budař a Ovčie Kiahne – nálož srandy v Kacanovech

Jen zcela náhodou jsem po okolí záhlednul pár plakátů upozorňujících na zajímavé vystoupení Jana Budaře v jednom z místních vesnických kulturních domů, proto jsem se obával, jestli na tohoto výborného muzikanta a baviče přijde odpovídající počet návštěvníků. 19. listopadu však Kacanovy ožily a kdo dorazil s očekáváním humorného kulturního zážitku, rozhodně neodcházel zklamán. Společně s tímto showmanem totiž slavili Ovčie Kiahne pět let na scéně a rozjeli to opravdu parádně.

Něco po osmé večerní se v sále na židličkách tísnilo něco kolem dvou set hlav a na pódium mohl vyskočit Honza Budař s kytaristou Romanem Jedličkou. Eliščin Band tentokrát Honza nechal doma, ale na vtipnosti a bezprostřednosti to nic neubralo, možná dokonce naopak.

Spíš než koncert jsme mohli slyšet konverzačně zábavné hudební vystoupení, při kterém nechyběly konfety, pyrotechnické efekty, ploužáky na pódiu, všetečné anketní otázky, lidský had v publiku a při show se Honzovi podařilo doslova celý sál postavit na nohy. Už dlouho jsem se tak příjemně nezasmál.

Jako výplňovka si zahráli textově i hudebně méně umírnění a obroušení Drobný za Bůra. Po Budařovi spíš jako pěst na oko (výstižněji na břicho, možná ještě níž), ale pro spoustu fanoušků jistě dobrá rozehřívačka před nástupem oslavenců večera.

S Ovčie Kiahne jsem do dnešního večera na svých koncertových toulkách příliš nepotkal a o to víc jsem byl překvapený, jak parádní kapela nám tu před pěti lety vznikla. Mám rád muzikanty, kteří vystupují s nadhledem, lehkostí, s vtipně podanou show a přitom své nástoje výborně ovládají. Do toho přímícháme nějaké ty rekvizity, energického a komunikativního frontmana a máme Ovčie Kiahne. Myslím, že o OK uslyšíme čím dál tím víc. Punkovou třešinkou na dortu pak pro mě byl song Paul Little Shit (odkazující na známého českého country zpěváka), ke kterému jsem se na youtube musel vrátit i dnes ještě několikrát.

Jednoduše parádní zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Rockový večírek v Přepeřích

Rockový večírek v Přepeřích

Během přepeřského hudebního podzimu na nás opět čekají skvostné akce s perfektní atmosférou. První podzimní

Open Air Rock´n´Roll v Dolánkách

Open Air Rock´n´Roll v Dolánkách

Další sezóna hudebních akcí v Dolánkách u Turnova je opět tady. Nový ročník se rozjel


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved