Hrady CZ – Valtice 2011

Hrady CZ – Valtice 2011

Největší putovní festival po českých hradech a zámcích letos končil na jižní Moravě, na louce v prostorách zámku Valtice. A jak festival Hrady CZ zakončil festivalovou sezónu? Byli jsme se podívat…

Moravské Hrady CZ lákaly návštěvníky opravdu všemožnými způsoby. Od billboardů, přes reklamu v rádiu, až po televizní spoty. Line-up byl, jak se již u tohoto festivalu stalo zvykem, opravdu hvězdně našláplý, a tak se do Lednicko-Valtického areálu vypravili fanoušci české hudební scény opravdu z celé jižní Moravy.

Sobotní program začal neobyčejně. Jednou z největších hvězd festivalu – a to všem moc dobře známou „Ostravsko-Havířovskou“ bandou. Bylo vidět, že pořadatelé měli tento krok dobře promyšlený, protože již v poledne, teprve hodinu po otevření areálu, byl prostor pod hlavní stagí beznadějně zaplněn. Kryštofí parta přivezla do slunečných Valtic opravdu vynikající náladu a dokázala skvěle pobavit publikum a vysloužit si potlesk, který je staví na pomyslnou první příčku festivalových kapel. Ať již jejich neskutečně chytlavým repertoárem, tak jejich neustavičným bojem za Baník Ostrava, nebo Richardovými výskoky, které od začátku festivalové sezóny, kdy jsem ho viděl naposledy, dosáhly neskutečných, až kaskadérských rozměrů.

Ihned po posledním přídavku Kryštofů se všichni násvštěvníci přesunuli na druhou stranu areálu, tedy na druhé pódium, na kterém jen pár minut po třinácté hodině začala hrát znovu „oživená“ kapela Prague Conspiracy. Během několika minut nalákala zbytky návštěvníků a ti se velmi aktivně zapojili do klasických festivalových „skákaček“.

Následující hodiny se festival držel v úžasném tempu. Vypsaná Fixa, která se svým vystoupením parádně rozpumpovala dav, hlavně ve chvíli, kdy frontman Michal Mareda vyzval všechny fanynky, aby si sundaly trička, sklidila nevídaný úspěch. Následující Skyline, nebo dětské punkové seskupení, které si říká Kašpárek v Rohlíku, udržovalo i přes ne příliš velkou přízeň počasí, úžasnou festivalovou náladu.

Po vystoupení Kašpárka v Rohlíku, při kterém si aspoň většina návštěvníků mohla v klidu zajít na pivo, vystupovali Gipsy.cz Ti příjemně překvapili jak nás, tak i publikum, které jim vytvořilo úžasnou atmosféru a při songu Desperado se nadšení fanoušci už po několikáté za celý den pořádně rozezpívali.

Bohužel, jinak fantastické vystoupení Support Lesbiens nám začalo kazit počasí. Naštěstí se Kryštof Michal nenechal odradit a náladu nám opět zvedl svými historkami ze života, které i přes téměř dvaceti stupňové ochlazení zvedly návštěvníkům náladu.

Naneštěstí, už při prvních taktech první písničky Wohnoutů se tak rozpršelo, že jsme byli nuceni (i když v nechuti) v půlce vystoupení zamířit k autu.

Festival HRADY CZ je bezesporu typická ukázka toho, jak by měly velké festivaly vypadat. Výborná organizace, skvělé obsazení, snad jen detail jako občerstvení, kterého bylo sice hodně, ale nestálo za moc, dotáhnout do konce a věřím, že příští rok bude na českých hradech a zámcích zase plno…

Hrady CZ – Valtice 2011 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Samotná kapela

Skyline vydávají první singl Ocean z chystané desky a připravují tradiční předvánoční večírek v Roxy

  O Skyline bylo v poslední době slyšet o něco méně než obvykle a důvod

Podpora od Supportů a nový klip

Podpora od Supportů a nový klip

Support Lesbiens na novém klipu spolupracovali s Ivou Pazderkovou Podzimní Stromovka a přilehlá kavárna Lajka

Support Lesbiens vsadili pri novem videoklipu na 360° technologii

Skupina Support Lesbiens natáčela minulý týden videoklip k titulní písni z nového alba K.I.D., při

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved