Hrady CZ Hradec nad Moravicí 2012

Hrady CZ Hradec nad Moravicí 2012

V pátek 17. srpna se na místo činu začali sjíždět hudební nadšenci již od brzkých odpoledních hodin. Areál festivalu na louce za městem umožnil pořadatelům, aby místo na parkování, stanování a samotné festivalové městečko od sebe dělilo jen pár metrů, což určitě všichni účastníci velmi ocenili.

V 18 hodin se již otevřel areál festivalu, ale lidé se sem začali trousit jen velmi nesměle. Přesně v sedm hodin úspěšně celou akci rozjela havířovská kapela NEBE. Po půlhodinové pauze proběhlo ocenění nápaditých a mnohdy originálních masek. Většina však už byla nažhavena na UDG, kteří svou pověst „pařičů“ na scéně nezklamali a úžasně nažhavili všechny přítomné na přísun super muziky během dalšího vystoupení a po celý následující den. První večer uzavřela skupina CHINASKI, kterou po půlnoci po vyžádaných přídavcích publikum nerado pouštělo domů. Stanové městečko utichalo jen velmi pozvolna a stejně tak se ráno i probouzelo.

Nikdo však nechtěl zmeškat přesně v pravé poledne vystoupení Tomáše Kluse. Ještě než však vystoupil ON, pokusila se zabavit nedočkavé přítomné kapela PROFESSOR LEOPARD se svým zvučným rockovým vystoupením. Přesně ve 12 hodin, kdy se jinde rozeznívají kostelní zvony, se nad areálem festivalu rozezněla hudba novodobého „proroka“ TOMÁŠE KLUSE. Po krátkém přivítání se s publikem vyjádřil Tomáš a celý jeho band podporu právě odsouzeným ruským punkerkám Pussy Riot, za což sklidil bouřlivý potlesk. Během celého jeho vystoupení bylo cítit všudypřítomné souznění. Po hodině skvělé a vtipné show však muselo vystoupení skončit, protože na druhém podiu už byli připraveni spustit vodopád slovenských slov a písní NO NAME. Jak jsem již naznačila, hrálo se na dvou podiích, takže jedno představení stíhalo druhé a hudbychtivé publikum ani nestačilo přebíhat sem a tam a zabrat vždy to nejlepší místo. No Name byli přijati velmi vřele a chvíli to vypadalo, že všichni přítomní mají slovenštinu za svůj rodný jazyk. Kluci v čele s frontmanem Igorem Timkem se vyjádřili, že do Čech a zvlášť na Moravu :-) jezdí díky vřelosti a otevřenosti hudebních fajnšmekrů vždy velmi rádi. A toto jim i tentokrát skvělé obecenstvo potvrdilo.

To už se však jejich set blížil ke konci a na druhé stagi se již chystala také slovenská tentokrát ska kapela POLEMIC. Příznivci tohoto druhu muziky si přišli během této hodiny na své a zdálo se, že se i dostatečně vyblbli. Po nich valil šrouby do hlavy všech přítomných DAVID KOLLER, který přehrál jak své sólové věci, tak písně z repertoáru skupiny Lucie. Pak již do úmorného vedra rozezněl struny kytary XINDL X a spustil své „protestsongy“. Ovace kromě něho sklidili i hasiči, kteří o sto šest hasili rozpálené publikum blahodárnými přílivy studené vody. Po něm nechala na druhém pódiu rozeznít svůj hlas a rozzářit svou rudou hřívu EWA FARNA a festival dále pokračoval velkým kontrastem k Evě, tedy vystoupením kapely VISACÍ ZÁMEK.  „Visáči“ své skalní obdivovatele nezklamali a pustili na ně přívaly drsné muziky i sprostých slov.

Punkovou klasiku vystřídala taneční hudba kapely MONKEY BUSINESS a jejich skvělá show. Aby si opět přišli na své příznivci ska, zazněla ve 20 hodin muzika kapely STO ZVÍŘAT. Po celém areálu se rozléhal zvuk různých typů trubek a ostatních jejich nástrojů. To se již začalo stmívat a vystoupení skupiny BUTY bylo již zcela zahaleno do tmy. Tato kapela, která se nedávno vrátila na česká podia, nám naservírovala mix starých známých hitů, ale představila nám též své zbrusu nové písně. Po nich se do hraní pustili MANDRAGE, kteří učarovali svou tvorbou zvláště mladým slečnám. To se již celý festival pomalu blížil ke svému konci, ale stále před námi zůstávaly 2 nerozbalené hudební dárky – Slováci HORKÝŽE SLÍŽE se svou nepřehlédnutelnou produkcí a mladá rocková kapela z Vysokého Mýta  W.A.F., která celý festival kolem jedné hodiny v noci ukončila.

Co dodat, jednoduše další perfektní zastávka na jedinečném festivalovém turné po českých hradech…

Text: Sylva Čermínová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hrady CZ – Bouzov 2014

Hrady CZ – Bouzov 2014

Snad všichni festivaloví příznivci měli poznačený poslední prázdninový víkend. Ten, kdo během léta nestihl zajít

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“ ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“  ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

hudební festival Hrady CZ slaví letos desáté narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro

Hrady CZ – Bezděz 2013

Hrady CZ – Bezděz 2013

Předposlední srpnový víkend slibovalo podhradí Bezdězu velké zážitky. Co slíbilo, splnilo. Na louce pod hradem


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved