Hrady CZ – Bezděz 2011

Hrady CZ – Bezděz 2011

Pokud bychom měli srovnávat letošní ročník s tím minulým, první, co každému návštěvníkovi přijde na mysl, je počasí. Zatímco vloni sobota naprosto bez přestávky propršela, letos nám mraky prohánějící se nad areálem nenadělily jedinou kapku.

Páteční program naše redakce vynechala, proto kdo by měl potřebu, může nechat svůj pohled na Tomáše Kluse, Tata Bojs nebo Jiřío Schmitzera v komentářích. My se vydali pod Hrad Bezděz až v sobotu 6. srpna a stihli jsme i kousek vystoupení mladíků Dilated. Stejně jako vloni tato partička zahájila zkráceným setem program a na jejich polední vystoupení se přišel podívat celkem početný hlouček fanoušků.

Pak už přišel čas na stálice české rockové, popové i punkové hudební scény. Vypsaná Fixa jako vždy nezklamala a Márdi rozjel kolotoč vtipných textů s jednoduchými, ale chytlavými melodiemi. Trocha jednodušší a syrovější muziky nás čekala i na druhé stagi, kde vystoupili Plexis. Pro mě trochu tuctovější hudba i co se týče prostředí punku, ale rozhodně si tahle trojice své fanoušky našla.

Také Wohnouti nesmí chybět na žádném pořádném festivalu. Svítíčko slunilo, proto byly přední řady zásobeny balenou vodou a atmoféra byla parádní už takhle brzy odpoledne. Taneční duo Egon je sice poněkud ohranější, pokud ho sledujete už po několikáté, nicméně Wohnouti se snaží a  nedávno přišli s novou verzí. Pestrou směsici hudebních žánrů doplnilo také ska v zastoupení Prague Conspiracy. Ač se změnou názvu, kdy skupina vypustila dechovou sekci (a zároveň Ska ze svého názvu), přešla ke kytarovější muzice, kořeny v tomto stylu nezapřou.

Jediný český zástupce babypunku, Kašpárek v Rohlíku, nechal na pódiu vyniknout i děti, a tak malí i velcí skákali a hráli jako smyslů zbavení. Nevážné vystoupení nestaví jen na hudbě a textech, ale především na pódiové show, která bezvadně vynikne na rodinných festivalech, jakým Hrady CZ bezesporu jsou. Na vedlejším pódiu to po páté odpolední rozjeli United Flavour a areálem se tedy pro změnu neslo pohodové regggae.

Ani Sunshine si nemohli nechat ujít atmosféru českých hradů, proto i letos pokračují ve spolupráci s festivalem a přijeli i pod Bezděz. Vystoupení trefně korespondovalo se zapadajícím sluncem a Kay s kolegy povzbuzeni slunečními paprsky předvedli parádní show. Trochu (více) chladným mě nechal naopak Vladimír 518 s Terezou Černochovou. Nutno ale podotknout, že pokud bereme hrady jako multižánrový festival, je třeba přitáhnout i nějaké ty hip hap hopery…

Maximální tlačenici před hlavní stagí způsobil Divokej Bill. Stavějíce na starších prověřených peckách, prokládají kluci své vystoupení i novějšími songy a ať vystoupí kdekoliv, nadšený aplaus mají zajištěn. Nejinak tomu bylo po Bezdězem.

Na chvíli jsem si odskočil i na mně neznámé Queens of Everything, ale netrpělivě jsem vyhlížel na hodinkách čas, kdy na hlavní scénu přiskáče skupina Kryštof. Respektive přiskáče Richard Krajčo. Tyhle dobrou náladu rozdávající Ostraváky už fotím pěkných pár let a přijde mi, že Richard má čím dál tím víc energie a jeho skákání dosahuje rok od roku vyšších dimenzí. Ještě chvíli a nebude mít v běhu 110m překážek na Zlaté tretře konkurenci :-) Právě takhle dynamika frontmana, sehranost a hlavně chytlavá muzika posunují právem Kryštofy na vrchol české hudební scény.

Ve skocích si s Richardem nic nezadá ani Marka Rybin a Skyline, ale musím přiznat, že po předchozím vystoupení už mi pomalu docházely síly. Poslední okamžiky v areálu jsem tedy strávil u prvních písní Supprot Lesbiens a poté už namířil své kroky do vozidla.

Letošní ročník se opravdu vydařil a můžu říct, že jsem nenašel jedinou chybu na organizaci festivalu. Dobře, možná cenová politika stánkařů mě vždycky dokáže překvapit, ale to je a bude vždy koloritem všech festivalů…

 

 

 

 

Hrady CZ – Bezděz 2011 3 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Samotná kapela

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste

Wohnout slaví 10 miliónů zhlédnutí svých Bohémů

Před třemi lety skupina Wohnout představila klip k písni Svaz českých bohémů. Tento týden přesáhl magickou

Kapela Wohnout si našla dvojníky

  Skupina Wohnout, která příští rok oslaví dvacáté výročí, natočila další videoklip k písni z posledního alba

Wohnout vyhlašuje šťastné pondělí

Skupina Wohnout se rozhodla zpříjemnit fanouškům začátky týdne a nabízí jim dokumentární seriál o vzniku


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved