House of Lords v Matrixu

House of Lords v Matrixu

místo : club Matrix – Praha
čas 15.2.2012

První koncert v letošním roce, který jsem zaznamenal, že by mohl stát za podívání, byl ohlášen na 15.únor v klubu Matrix v Praze. House of Lords jsou mým takovým trošku výletem do mládí. Musím přiznat, že nejsem přímo skalním fanouškem žánru co House of Lords hrají, ale muzika to není zas až tak špatná, a tak tedy vzhůru do Matrixu.
Role hosta či předkapely se ujala pro mne do té doby neznámá parta SANDALINAS. Docela dobrý bigboš a chlapci odvedli dobrou a zodpovědnou práci. Nevím, kam je přesně zařadit škatulkově a navíc to řazení do škatulek moc nemusím. V jistém okamžiku mi ale přišlo na mysl, jak to může nebo zda je pro kapelu flustrující, pokud hraje před poměrně prázdným sálem a je před nimi více lovců záběrů nežli fans. Na můj vkus bylo přeci jen návštěvníků poměrně málo a přišlo mi to pro obě zúčastněné strany škoda. Nevím, zda je to dáno krizí, či čím, ale zkrátka bylo málo lidí. Přesto to vzali kluci ze Sandalinas velice zodpovědně a hráli opravdu velmi dobře.
Chvilku trvající přestavba aparátu a nastoupili HOUSE OF LORDS. Jak říkám je to návštěva z mládí, ale jak jsem již předeslal, zase nejsem takový fanouše,k abych znal jednotlivé skladb,y a tak seznam z play-listu nedám. Pokud se najde někdo takový, budu rád. Vím, že kapela jela tour pro podporu poslední studiovky s názvem Big Money, ale tím mé faktografické znalosti končí. Spíš mě bavila ta muzika. Není to úplně můj šálek kávy, ale mám rád, když čas od času přijde k poslechu něco jiného, dobrého. A House of Lords hrají poměrně dobrou muziku. Znalci potvrdí a nevěřícím doporučuji si něco poslechnout. I sám osobně jsem do toho spadl tak, že jsem nevnímal čas a fotil jsem i přes limit tří skladeb, ale kapela mě svým nasazením dostala do dimenze, kdy jsem moc nevnímal čas.

James Christian má úžasnou barvu hlasu a jeho zpěv je velmi precizní práce. Na zpěvových linkách a vokálech se podílela také celá kapela a to i včetně mistra zvukaře, což mi přišlo poměrně zajímavé. Stejně tak se mi líbilo sólíčko na bicí s doprovodem nasamplovaných kláves. Osobně si myslím, že to byl poměrně dobře strávený večer s dobrou muzikou a jak říkám, je mi jen líto, že nepřišlo víc lidí. Zasloužila by si to nejen kapela, ale i pořadatel. Ona ta nízká návštěvnost může mít přeci jen vliv na vytvoření spirály k zániku kultury a skončíme na  „megakoncertech“ hvězd alá popovitá popina, protože jiné tu nebudou. A ta představa mě dost děsí. A proto říkám na koncerty se musí, musí, musí. Těším se na shledání na některém z dalších a stejně tak na příspěvky, postřehy, názory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Nezapomeňte na dvojkoncert House of Lords

Nezapomeňte na dvojkoncert House of Lords

HOUSE OF LORDS (USA) Support:Black Tiger(CZ) 13.10.2015.20.00 hod., BRNO – Melodka,Kounicova 20 14.10.2015.20.00 hod., PRAHA

House of Lords znovu v ČR

House of Lords znovu v ČR

HOUSE OF LORDS (USA) 13.10.2015.20.00 hod., BRNO – Melodka,Kounicova 20 14.10.2015.20.00 hod., PRAHA – Nová

House of Lords (USA) 2x v ČR.

House of Lords (USA) 2x v ČR.

 14.4.2014.20.00 hod,PLZEŇ-House Of Blues,Černická 10 17.4.2014.20.00 hod.,OLOMOUC-Bounty Rock Café,Hálkova 2  Vstupné 520,-Kč  Klenot amerického melodického

Legendární Grave Digger podnítí velký střet bohů v únoru v Praze!

Legendární Grave Digger podnítí velký střet bohů v únoru v Praze!

  3. 2. 2013 20:00 PRAHA, Klub Matrix Je to již neuvěřitelných 30 let, co

Zimní Masters of Rock 2009

Zimní Masters of Rock 2009

Zimní mutace věhlasného festivalu se již stala tradicí počátku tohoto menšími milovaného, staršími spíše nenáviděného


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved