Honba za klenotem Nilu 31. ledna v Praze.

Honba za klenotem Nilu 31. ledna v Praze.
  • Zveřejněno: 18 ledna 2011, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

„Všichni se bojí času, jen čas se bojí pyramid..“ Mystická atmosféra starověkého Egypta a kvalitní porce extrémní hudby čeká na návštěvníky pražského klubu Exit Chmelnice v pondělí 31. ledna. V rámci svého evropského turné se zde představí přední americká deathmetalová formace NILE, kterou dále doplní kapely MELECHESH, DEW SCENTED, ZONARIA a DARKRISE. Pražský koncert tak ukončí evropské turné s názvem „Those Whom the Gods Detest Tour “, které bylo věnováno podpoře poslední desky NILE. Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích, více informací získáte na webu www.obscure.cz .

Nápověda ve znění: „brutální death metal s vlivy hudby středního Východu“, znamená pro většinu fanoušků extrémní hudby jednoznačnou odpověď: „NILE“. Formace sdružená kolem zakládajícího člena a duchovního otce Karla Sanderse patří již téměř dvě dekády mezi nejoriginálnější deathmetalové spolky, které v jakékoliv době poutají pozornost široké posluchačské obce. Precizně technicky zahraný brutální deathmetal zahalený do té nejtemnější podoby, umně proložený vlivy starověké egyptské hudby, pasoval NILE mezi nejvýraznější deathmetalové spolky konce minulého století a lze směle říci, že jejich vysoce posazená laťka od této doby nikdy nespadla. Od předposledního alba „Ithyphallic “ zakotvili u labelu Nuclear Blast, u kterého jim v roce 2009 vyšlo i dosud poslední album s názvem „Those Whom the Gods Detest“.

Fanoušky NILE jistě zaujme i vystoupení izraelské čtveřice MELECHESH, která taktéž hledá zdroje hudební inspirace v oblastech starověké Mezopotámie a Sumeru. Ačkoliv se jejich vznik datuje někam do poloviny devadesátých let, jejich popularita, nutno říci zaslouženě, roste až v posledních několika letech. Zbrusu nové album „The Epigenesis“ (vydané poprvé u Nuclear Blast) doslova strhlo vlnu nadšených ohlasů a o MELECHESH se začalo mluvit jako o hlavním představiteli nastupující vlny tzv. „middle eastern metalu“. Aniž by rezignovali na své black/deathové kořeny, představují na své novince komplexní epicky rozmáchlé skladby s nezbytnou orientální příchutí. Sami MELECHESH začali svou hudbu označovat jako „mezopotamian metal “.

Mezi zbývající trojicí kapel figurují němečtí death/thrasheři DEW SCENTED (s novou deskou „Invocation “), švédská melodic black/death formace ZONARIA (naposledy se zde představili po boku Satyricon) a švýcarské brutal deathmetalové komando DARKRISE.

Související odkazy:

www.myspace.com/ nile catacombs

www.myspace.com/ melechesh

www.myspace.com/ dewscented

www.myspace.com/ zonaria

http://www.myspace.com/darkrise

www.obscure.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved