Hip hop scéna nově na letošních Českých Majálesech v Praze, Brně a Ostravě

PSH, WWW, H16, Kontrafakt, Supercroo, Ghonzales, Questablists nebo Supercroo – to je obsazení letošní hip hop scény na Pražském a Brněnském Majálesu a Ostravských Beániích 2007

“Nemusíš tam chodit, ale to bys byl blázen.” Tak zní motto letošního Českého Majálesu. A jakmile uvidíte nabitý program, který pro tento rok pořadatelé připravili, nezbude Vám nic jiného, než souhlasit.

Nyní přinášíme informace o interpretech hip hop scény ve velkém tanečním stanu na Pražském a Brněnském Majálesu, ale také Ostravských Beániích 2007.

– Pražský Majáles 1.- 2. května – hip hop scéna: PSH, Kontrafakt, WWW, H16, Ghonzales + abstract hip hop set, Questablists Live

– Brněnský Majáles 8. – 9. května – hip hop scéna: PSH, Kontrafakt (+ Rytmus), WWW, Vec

– Ostravské Beánie 10. května – hip hop scéna: PSH, Kontrafakt (+ Rytmus), WWW, Supercroo

Letošní dvě velká pódia na Pražském a Brněnském Majálesu 2007 doplní i velkokapacitní stan pro 4 000 lidí, který potěší i vyznavače hip hop scény. Vystřídají se zde uznávaní představitelé současného české i slovenského hip hopu, pro které jistě nebude problém rozhýbat publikum pod sebou. Stejně tak to bude i v Ostravě na novém studentském festivalu Ostravské Beánie 2007, kde taneční stan pojme 1 500 lidí.

Hip hop bude v tanečním stanu doplňovat i d’n’b scéna, o které jsme Vás již informovali. Kromě nich letos na Majálesy v Brně, Praze i Ostravské Beánie přijali pozvání skvělí zahraniční hosté. Hvězdou Pražského i Brněnského Majálesu bude skandinávská formace Clawfinger, nebo Transglobal Underground či crossoverová kapela Dog Eat Dog, která vystoupí i na Ostravských Beániích. V Brně se navíc mohou těšit i na projekt Crise Cornera I AM X, který si v Čechách získává stále více příznivců. A samozřejmě jako již každý rok nebudou chybět ani přední československé kapely. Každý si tak majálesový open air festival bude moci užít podle svého gusta.

Zde Vám přinášíme informace o některých z představitelů majálesové hip hop scény, na které si budete moci pořádně zapařit v rámci Pražského a Brněnského Majálesu a Ostravských Beánií 2007!

Kontrafakt

Vývoj skupiny Kontrafakt (Ego, Rytmus, DJ Anež) jako pionýra československého hip hopu se počítá od roku 1992, kdy Rytmus působil v první taneční skupině. Již tehdy rapoval cizí anglické texty a pomalu přecházel do slovenštiny. Ego začal pronikat do hip hopu o čtyři roky později než Rytmus. Poznal Anešku a udělali kapelku Prízrak. Dál Ego odjel do Kanady, ze které byl po 9 měsících za vandalismus vyhoštěn. Po příjezdu na sobě začal pracovat a brousit styl. A právě v té době se s Aneškou a Egem seznámil už dobře rozjetý Rytmus. Dali se dohromady a přes název kapely Déjavu se do Česka dostali už jako Kontrafakt. A pak už všechno šlo ráz na ráz až k debutovému albu E.R.A., které je na konci roku 2004 vyneslo do čela slovenské hiphopové scény. Následovalo koncertní turné a DVD živého kocertu a cena slovenské akademie za nejoblíbenější slovenskou kapelu.

WWW

Pro neznalé bude asi vystoupení kapely WWW překvapením. I když zhudebněné texty Lubomíra Typlta oficiálně spadají pod slovníkové heslo “Hip Hop”, jsou od nich dál, než by se zdálo. Autor oficiálně prvního českého hiphopového videa český hip hop pomáhal budovat a teď to vypadá, jakoby se ho zříkal. Minimálně nové album WWW Neurobeat rozhodně neobsahuje ani jeden žánrový stereotyp a rámec, blíží se víc triphopu a je plný industriálních ruchů. Tradičně silné texty jsou vhledem do nitra tak hlubokého, až se jeho dno někde ztrácí. A asi jediné, co je na WWW ještě hiphopové je městský kontext. Paradoxem tak je, že je WWW nyní pozitivně přijímán undergroundovými médii mež mainstreamem.

H16

Na Slovensku fungují od léta 2003 a od té doby se dostali do povědomí lidí nejen v jejich rodné zemi. Jejich posledním zářezem na pažbě je CD Kvalitný materiál. Hudbu k desce vytvořila dvojice Grimaso a Abe. Kapela se chce prosadit tím, že jednoduše hraje hudbu, která se líbí ve světě, drží se světových hudebních trendů a přidávají do nich svoji intenci. Jejich hudba zní tak, jakoby to byla jedna dlouhá stopa bez pauz, jen s proměnami rytmiky. O kvalitný materiál pak jde především, co se obsahu písní týká. Kontrafaktu a WWW budou na Majálesech rozhodně víc než jen sekundovat. Tahle formace vystoupí pouze v Praze.

Vstupenky pro Prahu a Brno stojí 150,- v předprodeji na jeden den (síť Ticketportal + 25 Kč servisní poplatek, nebo Palace Cinemas bez poplatku). Na místě pak za jednodenní zábavu zaplatíte 199,-. Máte ale ještě poslední šanci koupit poslední vstupenky v předprodeji za 250,-, se kterými si můžete užít po celé dva dny. Jednodennní ranec muziky na Ostravských Beániích stojí 99,- v přeprodeji a 150,- na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved