GymplFest 2010

GymplFest 2010

Akcí, která nenechá chladným kdejakého fanouška z okolí Turnova, byl třetí ročník GymplFestu. Do příjemného prostředí letního kina se přišlo v sobotu 11. září na místní kapely podívat několik stovek převážně mladých lidí.Po vyloženě rozehřívacích uskupeních Straba a PDLK zaujal v podvečerních hodinách Jazz Quintet pod vedením Pepy Uchytila. Po něm ovládly pódium na několik minut břišní/orientální tanečnice, aby je v zápětí mohlo vystřídat geniální folkové duo Tam Dole Tma. Po první desce, která vznikla na podzim loňského roku, kluci opět potrápili mozkové a jiné závity a předložili několik novějších songů.

S Tam Dole Tmou se i ta skutečná snesla do areálu, a proto kluci z Vyfikundace mohli již v záři reflektorů ukázat něco ze svého rockově-punkového stylu. Můžeme tomu říkat umění, cirkus, sebeparodie, exhibice či dokonce hudba – je to od všeho něco, ale především to je zábava a skvělá show. Každé vystoupení je originální, jediný playlist v historii nebyl stejný a vždy se najde nějaké to malé překvapení, které rozesměje diváky. V davu pod pódiem jsme mohli dokonce zahlédnout nějaké pokusy o crowd-surfing. Prostě když se něco nepovede zahrát přesně podle plánu, je to punk… a punk´s not dead…

O mnoho seriózněji se prezentovali kluci z Traffic Jam, místní jazzové formace. Dav před pódiem se neustále rozšiřoval a vysoké tempo songů spolu vynikající dechovou sekcí strhly diváky do víru tance. Jako poslední třešnička na dortu Gymnázia Turnov, které dalo téhle akci jméno, vystoupili Big Fish Gone. Co ztrácí oproti předchozím kapelám na počtu hudebníků, dohání kluci svými chytlavými melodiemi, anglickými texty a velmi energickým projevem.

Pro ty, kteří vydrželi až do úplného závěru tu byla ještě videoprojekce některých děl turnovských studentů… a poté se mohli všichni dobře naladěni rozprchnout domů nebo lépe do blízkých restauračních zařízení, aby zhodnotili ve všech směrech povedenou akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved