Green Frog Feet vydají desku

Green Frog Feet vydají desku a vyrazí s Rybičkami 48 na turné do Evropy!

Německá pop-punková kapela Green Frog Feet vydá pro Českou republiku 9. 9. 2009 svou novou desku On Top of the Bottom. Datum bylo zvoleno na stejný den, kdy vydávají svou třetí oficiální desku i jejich čeští koncertní partneři Rybičky 48, s nimiž německá formace chystá koncertní turné po Evropě.

Green Frog Feet letos slaví 10 let od svého založení. „Zorganizovali jsme v květnu veliký koncert v bavorském Regensburgu. Hráli jsme nejlepší písničky z našich posledních čtyř nahrávek a pozvali jsme kámoše z Rybiček 48, aby hráli na naší show. Byla to obrovská party se spoustou lidí,“ odpověděl zpěvák Tom na otázku, jak jeho kapela slaví jubileum.

Od uvedení desky 9. 9. 2009 i na český trh vyrazí česká i německá parta na velké turné, které potrvá až do konce roku. Na koncerty se Rybičky 48 s Green Frog Feet chystají nejen po České republice, Německu a Slovensku, ale zavítají také do Polska, Dánska, Rakouska nebo Švýcarska.

„Už jsme s nimi hráli několik koncertů. Jejich styl je docela podobný tomu našemu a hlavně jsou to výborní kluci, to je důvod, proč to klape víc než dobře a proč je máme rádi,“ vysvětluje důvod spolupráce s Rybičkami 48 zpěvák Green Frog Feet.

Autorem všech písniček i některých melodií je Tom, který přiznává, že svými nápady na nové desce přicházeli od všech členů skupiny. Nejlépe se zpěvákovi skládá, když má špatnou náladu, texty pak vypovídají nejčastěji příběhy ze života.

Všechny skladby Green Frog Feet jsou psány v angličtině. „To, co nás ovlivňuje, pochází od kalifornských pop-punkových skupin z devadesátých let. Tento styl hudby založili tam, ne v Německu! Pro nás je tím pádem opravdovější hrát naše písničky v angličtině. Určitě tím získáme i víc fanoušků z celého světa. Navíc, abych byl upřímný, němčinu fakt rád nemám,“ vysvětlil Tom.

Nové písničky z alba On Top of the Bottom budou moci čeští fanoušci zaslechnout na koncertech od soboty 1. srpna, kdy poprvé představí například svůj nový singl It´s Okay na O2 Sázavafestu v Kácově. Videoklip je ke shlédnutí v Česku zatím jen na http://www.youtube.com/watch?v=z7Qgmhpz7yM.

Skupinu Green Frog Feet v roce 1999 založil kytarista Rudee se zpěvákem Tomem. Na postech bubeníka s baskytaristy se za desetiletou historii kapely vystřídalo několik muzikantů. Nyní za bicími usedá Max, baskytaristou se stal stále ještě studující Xande.

V minulosti kapela doprovázela například Simple Plan na jejich turné po Německu, dále se můžou pochlubit předskakováním MXPX, zpěvačce Pink, The Hives a mnohým dalším.

„Myslím, že Green Frog Feet budou s novou deskou opět úspěšně atakovat evropské hitparády. Jsem moc rád, že se povedlo zajistit několik koncertů z turné k nové desce i pro Českou republiku,“ uvedl tour manager kapely pro Českou republiku Martin Řehoř.

Živě německá formace zahrála i ve vysílání České televize v pátek 24. července. Hudební ochutnávku můžete shlédnout na

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/309281381920724-dobre-rano-brno/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved