George Clinton řádil v Lucerně

George Clinton řádil v Lucerně

Podium hemžících se lidí…tak by se dalo velmi jednoduše popsat vystoupení legendy funku George Clintona. Odehrálo se ve středu 23. června v legendární pražské Lucerně a šlo tak o celkově třetí Clintonovo vystoupení v Čechách.

Ač nebyl sál vyprodán a v prvních chvílích to dokonce vypadalo, že bude převaha spíše na podiu, než pod ním, domněnky se nepotvrdily. A tak si oddechl zřejmě nejen George, ale také publikum. To vytvořilo nadšený kotel, který bravurně zpíval a komunikoval s interprety. Sedmdesátiletý Clinton vystoupil za velkého aplausu v maskáčovém hábitu, stylově americky ověšen zlatými řetězy, přívěsky a prsteny. Jen jeho pověstné dlouhé, barevné dredy chyběly. Na podiu měl kolem sebe již zmiňovaný ansámbl hudebníků, který se během koncertu tak hemžil, že nebylo možné jej přesně spočítat. S klidným svědomím však mohu říci, že členů mohlo být v rozmezí jedenáct až šestnáct :-) .

Kromě „klasických“ hudebníků z Clintonových těles Parliament/Funkadelic se během večera objevovali různé obleky a stvoření. A pokud bylo slibováno, že show bude načichlá sexem, pak si zájemci přišli na své. Spoře oděná, vlnící se vokalistka a akrobat s vypracovaným tělem byli třešničkou na dortu. Publiku pak ani nevadilo, když hlavní hvězda na některé songy, které zřídkakdy čítaly méně než dvacet minut, odešla do zákulisí. Za potlesku se pak vracela a občerstvení v podobě alkoholických nápojů vesele přijímala i od nadšených fanoušků.

Jak již bylo zmíněno, dvacetiminutové písně nebyly ničím neobvyklým, takže opravdu skalní fanoušek si musel přijít na své. Avšak fanoušek typického funky stylu, který je v Čechách oblíben, možná neměl tolik příležitostí k pohupování. I přesto ale stálo za to být tam a vidět. Horší to však bylo se „slyšet“. Zvuk byl naprosto nevyhovující a drásal posluchačovo ucho. Zpěv tak téměř zanikal ve změti hudebních nástrojů. Nešlo pouze o místo v předních řadách, zklamalo i klasicky nejlepší místo pro poslech – u zvukaře. Ten se sice snažil a po půli koncertu lehce doladil, i přesto však byla hudba „přeřvaná“. Je to škoda. Mohl to být mnohem větší zážitek nejen pro oči, ale také pro uši. Nejen pro skalní, ale také pro „normální“ fanoušky.

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Koncert funkového guru George Clintona se blíží

Koncert funkového guru George Clintona se blíží

Sedmdesátiletý americký zpěvák, skladatel a kytarista, představitel hudebního stylu funky George Clinton se valí na

Vánoční koncert Michala Prokopa

Vánoční koncert Michala Prokopa

Na Vánočním koncertu Michala Prokopa se skupinou Framus Five se protagonista předvedl ve skvělé formě.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved