Funková legenda George Clinton živě v Praze!

Funková legenda George Clinton živě v Praze!

Velký sál Lucerny čeká 22. června několikahodinová funky mega show pod taktovkou praotce funku George Clintona alias Dr. Funkensteina.

George Clinton & Parliament Funcadelic, kteří v roce 2005 roztančili 15 tisíc diváků na festivalu v Ostravě, konečně přijedou i do Prahy!

George Clinton – současník Johna Lennona i Jimiho Hendrixe, se narodil v Severní Karolíně, vyrůstal v New Jersey a potom na Floridě. Na začátku své hudební kariéry psal písničky pro první afroamerický label – Motown. Ještě jako teenager založil svoji první kapelu The Parliaments, která se postupem doby přejmenovala na Parliament. Zároveň založil i na funky více zaměřenou kapelu Funkadelic. S ní vytvořil první hity jako např. I Wanna Testify.

George Clinton po boku Jamese Browna patří k zakladatelům funku a hip hopu. Společně patří k nejvíce samplovaným umělcům všech dob a hity Georga Clintona slýcháme v obrovském počtu skladeb umělců o generace mladších.

George Clinton přidal k jednoduchému funky mnoho R&B a psychadelických motivů a vytvořil tak svůj osobitý styl P-Funk, který si získal nadšené publikum po celém světě.

Od 80. let vystupuje George Clinton jak s oběma kapelami Parliament/Funkadelic, tak sólově, a věnuje se také producentské dráze, na které vydává nejen alba svých funky kolegů, ale např. i  Red Hot Chili Peppers.

V 90. letech George Clinton spolupracoval s hvězdami, jako jsou rockoví Primal Scream nebo hip-hopeři Tupac Shakur, OutKast a Wu-Tang Clan a mnoho dalších. Svoji práci komentoval slovy „Funk je DNA hip-hopu a rapu“.

George Clinton dobyl světové hitparády hity jako je Give Up The Funk, Loopzilla a Atomic Dog.  V roce 1997 byl George Clinton uveden do Rock&rollové síně slávy v Clevelandu. V roce 2002 byly kapely Parliament/Funkadelic vyhlášeny americkým časopisem Spin jako 6. nejlepší kapela všech dob.

V Praze George Clinton rozjede svoji několikahodinovou crazy funky show a představí nám členy obou svých kapel Parliament a Funkadelic, které nazývá P-Funk All-Stars. Publikum se tedy může připravit na opravdu velký mejdan, který rozjede víc jak 20 muzikantů a zdaleka to nebudou jen dědečkové funky scény. Vystoupení George Clintona jsou jako funky mše, kde diváci protančí celé noci hypnotizováni rytmem a neuvěřitelným rejem na pódiu plným barevných paruk, dredů a psychedelických kostýmů. Máme se na co těšit!

Vstupenky budou k dostání v sítích TICKETPORTAL a TICKETPRO:
prvních 500 vstupenek za cenu 890 Kč
dalších 500 vstupenek za 990 Kč
ostatní vstupenky za 1090 Kč
na místě za 1190Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved