Folková Noc 2008

Folková Noc 2008

Po roce se opět konala tradiční sešlost folkařů tentokrát ale ve zbrusu novém kabátě. Léty ověřené okolí statku na Frýdštejně pořadatel vyměnil za prostornou louku v Dolánkách u Turnova, přímo u řeky Jizery.

Ikdyž program začínal již brzy odpoledne, stihli jsme přijít až po koncertě asi největší hvězdy dne a Honzu Nedvěda jsme tedy prošvihli. Na druhou stranu mě to příliš nemrzelo, protože vystoupení Žalmana a spol. bylo více než dostatečnou satisfakcí. Zahráli většinu svých hitovek a tak nebylo divu, že se setkali se zaslouženým aplausem nejen po třetím a posledním přídavku.

Po půlhodinové úpravě a zvučení nastoupila další hvězda nejen hudebního oboru, ale i práva – Ivo Jahelka. K tomu už není moc co dodat, protože každý přesně věděl, co bude následovat. Byla to smršť vtipných zápisů ze soudních sporů prokládaná stejně vtipnými písničkami. Stejně jako předchozí kapela i pan Jahelka musel několikrát přidat.

Celý den se nesl ve znamení občasných slejváčků, ale ty nikomu náladu zkazit nemohly. Atmosféra v Dolánkách byla naprosto poklidná a příjemná. Jediným negativem se mi zdála být přemrštěná cena ve stáncích s jídlem.

Po další přestávce přišla Bokomara spolu s Naďou Urbánkovou. Je nutné v prvé řadě smeknout před tím, kolik má tahle dáma stále energie a elánu. Na druhou stanu bylo vidět, že si trochu plete prostředí festivalu s divadelními prkny, protože neustále kritizovala nějaké hlasitěji mluvící posluchače, které jsem já osobně vůbec neslyšela. Co naplat, doby kdy před ní všechno ztichlo jsou nejspíš nenávratně pryč. Její vystoupení bylo nabité šlágry z dob Semaforu a v nejednom oku se při nich zaleskla slza dojetí. A jak je tu dobrým zvykem i Naděnka musela pár písniček přihodit.

Během přestávky jsme absolvovali povinné kolečko skrz občerstvovací stánky, poklábosili s kamarády a než se člověk nadál, tak Kameloti už stáli na podiu. Jejich muzika mi rozhodně nepomohla k probrání se z ospalosti, ale to by byl vlastně úplný hřích, chtít to po takových krásných a pohodových písničkách. Člověk se s nimi pohupoval na vlnách vyhřátého moře a úplně cítil slaný vánek ve vlasech. Jako poslední si nadšení diváci vymohli co jiného než písničku „Koně“.

Už během vystoupení Kamelotu se na obzoru začaly objevovat úctyhodné blesky a proto nebylo divu, když moderátor vyhlásil, že Banjo Band Ivana Mládka uvízl kdesi v přívalech deště. Pohotově se začala na scéně chystat skupina Jarret. Jak se ale světelná show blesků přibližovala, raději jsme zaveleli k ústupu a rozhodli se oželet vše, co ještě mohlo přijít. A nejspíš jsme dobře udělali, protože do patnácti minut se strhl nehorázný slejvák….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Folková Noc 2010

Folková Noc 2010

Festival Folková Noc 2010 se nekonal. Pořadatel jej zrušil. Podle neověřených informací byl důvodem podmáčený

Folková Noc již tuto sobotu!

Folková Noc již tuto sobotu!

Již tuto sobotu 19. července si příznivci folku a country jistě nenechají ujít další ročník

Folková noc 2006

S odstupem dvou týdnů jsem konečně našel čas na napsání pár krátkých řádek o Folkové


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved