FOLKomín 2010 již brzy

FOLKomín 2010 již brzy

Již počtrnácté se letos, 4. září, uskuteční v pražském Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr hudební folkový festival FOLKomín 2010. Festival si za uplynulých třináct ročníků získal své pravidelné návštěvníky a příznivce a svůj směr. Hlavním cílem dramaturgie festivalu je představit pražskému publiku to nejlepší z mladé generace nejen folkových písničkářů a skupin a citlivě je doplnit o ty, kteří jim prošlapávali cestu v uplynulých desetiletích. V minulosti tak na FOLKomíně vystoupili např. Vladimír Mišík, Vladimír Merta, Vlasta Třešňák s bandem, Jan Hrubý a Kukulín, Bluesberry nebo ostravský bluesman Pepa Streichl. Z těch mladších například dvakrát Andělem požehnaní vsetínští Žamboši, liberecký Jarret nebo médii oceňované písničkářky Žofie Kabelková či Martina Trchová. Pódium Toulcova dvora ochutnal i hranice folku překračující Ondřej Ládek – Xindl.

V letošním roce se na FOLKomín vrátí Luboš Pospíšil se svou kapelou 5P, který v letošním roce slaví 60. narozeniny. Další z navrátivších je, svého času první dáma českého folku, Pavlína Jíšová. Ta s sebou přiveze svoji doprovodnou kapelu …a přátelé. Zážitkem by měl být i koncert dua Luboš Beňa – Matěj Ptaszek, specializující se na hudbu mississippské delty. Duo Beňa – Ptaszek se stalo Objevem roku 2009 firmy Hohner – největšího výrobce foukacích harmonik na světě. Z dalších účinkujících připomeňme např. Jardu Matějů, bývalého člena jihočeských Nezmarů, historizující folk přiveze plzeňská Strašlivá podívaná. Zástupci folkrocku budou pražské formace Načas a Hromosvod. Svůj prostor na FOLKomíně dostanou i „mladší“ účinkující, např. vítězka Folkového kvítku Jana Věnečková, vítěz Houpacího koně z Třeboně Çava, stříbrní z Notování 2010 Kámen úrazu či „znovuzrození Jarabáci. O jistě skvělý zvuk se postará tým Páji Jindráka.
V rámci Toulcova dvora si můžete např. prohlédnout farmu, kterou je toto ekologické centrum známé nebo ochutnat různé, „nejen ekologické“, občerstvení. Pokud se na FOLKomín chystáte, nechte doma prosím svá plechová vozítka a doražte pomocí MHD. Zastávka Toulcův dvůr je na trase autobusu č. 177, který přetíná všechny linky pražského metra nebo necelých deset minut pěšky je tramvajová zastávka Na Groši.
Festival začíná ve 13 hodin a předpokládaný konec okolo 21 hodin.
Vstupné pro dospělé činí 150,- Kč, pro děti, důchodce a držitele karet ZTP je 1,- Kč.

Partnery festivalu jsou: FOLKtime.cz, SEV Toulcův dvůr, Nadace Život umělce, Country Radio a FRENCL s.r.o.

Veškeré informace a dotazy na www.folkomin.cz nebo redakce@folktime.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved