Finále středo a východoevropské Emergenzy hostila Praha

Finále středo a východoevropské Emergenzy hostila Praha

Letošní finále Emerganza festivalu pro střední a východní Evropu měla tu čest přivítat Praha a my se tedy museli připravit na maraton dvanácti soutěžních kapel. Na hudebníky, kteří prošli náročným sítem kvalifikačních kol, tentokrát čekalo závěrečné vystoupení v příjemném prostředí klubu Meetfactory.

Už v půl šesté přišla na řadu první trojice soutěžících. Ač měli v semifinálových kolech dost hlasů na postup, finále už, zdá se, vypustili a přijeli si jen v klidu zahrát. Takže pouze nějaké dvě desítky návštěvníků mohly sledovat pohodový hip hopík You-Nited Vision, precizní brutalitu All Friends Dead a hutný 20th century hard rock v podání Vetrol.

Do první škatulky bych zařadil ještě Heavy Passion, kteří se také nemazali s vybavováním autobusu a svůj řízný heavík nasypali pouze do pár příznivců. Pořádně soutěžit se začalo tedy někdy o půl osmé s The Peppercubes. Příjemný melodický rock´n´rollový základ přilákal pod pódium už trochu větší dav, ale i slušných 43 vednutých rukou nestačilo nakonec na finálovou pětku. To pražský crossover High Society to dotáhnul až na konečnou třetí příčku a jejich basák pak zaslouženě zvítězil v individuální kategorii za nejlepší výkon večera. Libertin a jejich melodický poprock mně osobně seděl ještě o kousek víc a na jejich sehranost se i opravdu dobře koukalo. Klávesy mi k jejich stylu fakt sednou.

Zahraniční hvězda, respektive nejoblíbenější kapela ostatních států, Judy & The Fuckerbabes, vyskočila na pódium po deváté hodině. Zasypali nás velmi příjemným Ska, které mělo opravdu všechna pozitiva tohoto stylu – melodické, skákavé, taneční… k tomu skvělá dechová sekce a pro mě další z příjemných překvapení. Zaslouženě si odvážejí do Rakouska druhé místo.

U diváků to vyhrál na plné čáře Nouzovej Východ se 121 hlasy. Kluci nepředvádí nic světoborného a ani se o to myslím nesnaží. Tady jde o pohodovou zábavu pro kamarády, kteří kluky opravdu jezdili podpořit. Bohužel/naštěstí ani hlasovací vítězství ve všech kolech nezaručí celkový triumf v Emergenze, protože do finále zasahuje i porota, která NV přisoudila konečné šesté místo.

Zábava, hudební vyzrálost, bezprostřednost, charisma a líbivý  rock´n´roll – to vše a ještě mnohem víc předvedli letošní vítězové Caffeine. Už v semifinálovém reportu jsem psal, že klukům budu držet palce a jsem rád, že porota měla stejný názor. Přesto, že se napříč žánry hodnotí velmi obtížně, mezi rockovými kapelami kluci dnes neměli konkurenci a zaslouženě posbírali i individuální ceny za zpěv, bicí i kytaru.

U mě se neztratili ani metalcoroví Wooden Brain. Předvedli, že umí zahrát pomalejší kytarovky, stejně jako pořádnej nářez. Že je core mým sluchovodům hodně blízký, opravdu jsem si kluky užil. Škoda, že neřádili jako Suicide Silence, které měl frontman na triku, ale podle mě zaslouženě zapařili na konečné čtvrté místo.

Do unavených těl vlili ještě půlhodinku rocku Let Me Fall a pak už vlétli na pódium Five O’Clock Tea, speciální host letošního finále…. Organizace tradičně klapala jako hodinky a hlavní organizátorka Hedvika držela všechny rozdováděné muzikanty v jasně vymezených časech. Také výběr klubu a perfektní ozvučení musím pochválit. Další perfektní akce za námi a doufejme, že příští rok bude stejně tak plodný na kvalitní kapely, jako ten letošní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Rock´n´Roll Night v Magicu

Rock´n´Roll Night v Magicu

Na páteční Rock ´n´ Roll Night jsme v turnovském Magicu nakonec mohli slyšet i nějaké


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved