Festival United Islands představí současnou izraelskou hudební scénu.

Festival United Islands  představí současnou izraelskou hudební scénu.

 

Hudební část prvních Dnů Jeruzaléma v Praze je dominantním dramaturgickým blokem 10. ročníku Festivalu United Islands České spořitelny, který sekoná od 20. do 22. června v parku Ladronka v Praze 6. Návštěvníkům se tak naskýtá jedinečná příležitost slyšet hned sedm izraelských kapel!

Kopie - Acollective

Na různých stages na Ladronce se postupně odehrají žánrově pestrá vystoupení sólistů a kapel, které hrají nebo hrály v legendárním jeruzalémském klubu Yellow Submarine Club: 3421, Acollective, Folo, Adi Ulmansky, Jali Ensemble, SAZ aNoamiKo. Na open air část festivalu po 22 hodině navazuje program v deseti vybraných klubech. Izraelský blok bude pokračovat v sobotu 21. 6. v Divadle Archa vystoupením kapely Izabo a zpěvačky Adi Ulmansky.

Zvukové a vokální smyčky, temperamentní vibrace s elektronickými beaty nabídne multižánrový umělec NoamiKo, vybavený počítačem, ovladačem, kytarou a mikrofonem. NoamiKo je považován za jednu z nejvýraznějších postav izraelské nezávislé scény. Skládá, produkuje, aranžuje, hraje se svou rockovou kapelou Kitzu a folktronickou skupinou Folo. (Ukázka na http://www.youtube.com/watch?v=YgrK-jRyU5w )

Kopie - Noamiko

Hudba kapely Izabo, která patří k nejúspěšnějším izraelským alternativním formacím, je kombinací psychedelického rocku, diska, punku a arabských rytmů. Jejich alba zaznamenala mezinárodní ohlas, od roku 2006 koncertuje Izabo po Evropě a pravidelně hostuje na různých festivalech, např. Trans Musicalse, The Paleo festival a Eurosonic. Do Prahy Izabo přijedou představit svoje vysoké vokály, vyšinuté a expresivní arabské kytarové riffy, výrazné funky basové linky, arogantně chytlavé klávesy a intenzivní disko beaty. (Ukázka na http://www.youtube.com/watch?v=nvjlX7EqQWg )

Kopie - Jali Ensemble

Kapela Jali Ensemble originálním způsobem kombinuje africké vlivy s jeruzalémskou hudbou. Zpívají v hebrejštině, angličtině a západoafrickém jazyce mandinka. Pět skvělých muzikantů rytmickými a emocionálně silným vystoupeními uchvacuje publikum v Izraeli i na zahraničních hudebních festivalech. (Ukázka na http://www.youtube.com/watch?v=VsUfmd-BNcg)

Kopie - Adi Ulmansky

Adi Ulmansky,excentrická izraelská producentka a zpěvačka, je jedním z čerstvých objevů hudební scény. I když v dětství poslouchala spíš rock, díky staršímu bratrovi se dostala k elektronické muzice, která jí učarovala a její budoucí kariéru nalinkovala směrem k prolínání těchto dvou žánrů. Adi označuje samu sebe jako Rock Metal Kid. S tříčlennou kapelou Lorena B vydala v roce 2012 album Siblings, téhož roku se poprvé představila v Londýně a začala pracovat na sólových elektronických nahrávkách. Ty vydala na svém debutu Shit Just Got Real v lednu letošního roku. (Ukázka na http://www.youtube.com/watch?v=8GxwtuxlztEADI)

 

 

Jeruzalémské kvarteto Folo označuje svou hudbu za folk-troniku a zaměřuje se na koncertování na neobvyklých místech se specifickou atmosférou: v jeskyních, garážích, na střechách. Často bývá hostem městských festivalů v různých zemích. Folo existují pět let, vydali zatím jediné album The Secret Message, které ve svém domácím studiu nahrál a zmixoval kytarista kapely NoamiKo.

Kopie - Acollective

Izraelská skupina Acollective patří k nejpopulárnějším indie-rockovým jménům v zemi. Vítězně dobývá evropská pódia, v Česku koncertovala už vloni na festivalech v Boskovicích a Colours of Ostrava. Se svým mixem žánrů, sedmičlenným obsazením, ve kterém se mění nástroje i zpěváci, i nasazením slaví jeden úspěch za druhým. Zatím poslední, loňské album Onwards bylo v Izraeli nominováno na album roku.

Kopie - 3421

3421 je živé dubstep, bass, glitchové duo z Izraele, které společně vystupuje od roku 2009. Žádné loopy ani počítače – 3421k vytvoření zvuku DJského setu používají jenom směs dovedností a instrumentů: akustický drum set, 3 syntetizátory a vokály. Jejich striktní zvuk je mixován během show, stále však zachovává energii živého vystoupení. 3421 projeli Izrael jako předkapela slavných Hudson Mohawke, AC Slater, Jakes, Jazzsteppa, Cotti a Sluggabed, absolvovali turné v Číně, Švýcarsku a Německu.

סאמח סאז זקות

Sameh „SAZ“ Zakout rapuje arabsky, hebrejsky a anglicky, ovládá také techniku beatboxu. Objevil se v časopise Rolling Stone, v CNN, koncertoval kromě Palestiny a Izraele také v Evropě i Spojených státech. Ve svých textech, často otevřeně a přímočaře kritizujících způsob života a myšlení Arabů, šíří myšlenku, že hudba by měla napomoci řešení světových problémů.

Vstup na koncerty je ZDARMA.

Dny Jeruzaléma v Praze (13. – 22. 6.) jsou unikátní přehlídkou divadla, tance, hudby, filmu, výtvarného umění a gastronomie přibližující kulturní dění v jednom z nejstarších měst na světě.

  

Kontakty

 www.unitedislands.cz

UNITED ISLANDS České spořitelny 2013

Ladronka20. – 22. června 2013

www.unitedislands.cz

3 dny hudby / 100 hudebních projektů / 7 scén / 10 klubů

 

Oficiální stránky Dnů Jeruzaléma v Praze: www.dnyjeruzalemavpraze.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved