Festival swingové hudby na podzim na Vinohradech

Festival swingové hudby na podzim na Vinohradech

Festival swingové hudby na podzim představí hvězdy českého i zahraničního swingu; do Prahy opět zavítá věhlasný americký vokální sextet TAKE 6

 

V Praze 16. května – Stylový festival, který každým rokem potěší nejen příznivce tradičních tanečních rytmů, se opět letos pochlubí hvězdnou dramaturgií. Další ročník Festivalu swingové hudby, jenž se i letos uskuteční v obvyklých prostorách prodchnutých duchem dobových tančíren – v Národním domě na pražských Vinohradech, vsadil na interprety, kteří si získali řadu oddaných fanoušků už v minulých letech. Patnácté pokračování oblíbené přehlídky, jež dramaturgicky přesahuje žánr swingu, se tentokrát uskuteční ve dnech 7. – 8. listopadu. Stane se tak za účasti miláčků publika, jakými jsou vokální soubor TAKE 6 nebo ONDŘEJ HAVELKA a jeho MELODY MAKERS.

Vedle hlavních hvězd letošního ročníku budou moci návštěvníci obdivovat neméně kvalitní umělecký přednes slovenských NOTHING BUT SWING TRIO, kteří se na festivalu blýskli již před dvěma lety. Po jejich boku bude tentokrát hostovat uznávaný americký saxofonista SCOTT HAMILTON. Tradiční dramaturgický čtyřlístek dotvoří prvotřídní polský jazzový ansámbl JAZZ BAND BALL ORCHESTRA.  

První večer Festivalu swingové hudby bude patřit jednomu z nejlepších světových vokálních souborů TAKE 6, jenž vyniká dokonalou intonací a rytmikou, hravostí a duchovní hloubkou, díky nimž naprosto ohromil publikum na předchozích ročnících.  Druhý festivalový večer se pro změnu ponese v duchu starých melodií v podání oblíbeného Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, kteří nemohou v dramaturgické náplni našeho festivalu chybět,“ přibližuje Milan Hájek, ředitel Národního domu na Vinohradech, který festival tradičně pořádá.  

Vstupenky na oba večery je možné zakoupit od 15. května přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech nebo v předprodejní síti Ticketpro. Cena vstupenek se pohybuje od 300 do 1 100 Kč, permanentka na oba večery stojí  1 500 Kč. Oba večery začínají v 19 hodin a slovem je již tradičně provede Aleš Benda. Aktuální informace naleznete na www.nardum.cz.

Jedinečný vokální sextet TAKE 6 se v listopadu vrátí do Prahy, aby zdejšímu publiku opět představil to nejlepší z tradičního amerického gospelu, doplněné o jazzové evergreeny i R&B hity ve vlastní originální úpravě. Desetinásobní držitelé cen Grammy a nositelé mnoha dalších prestižních ocenění se pro velký úspěch vrátí na Festival swingové hudby již potřetí v jeho historii. Skupina vyniká výjimečnou hlasovou technikou a aranžérskou originalitou, které jsou v kombinaci s nebývalou duchovní hloubkou zárukou silných zážitků.

Populární zpěvák, tanečník a stepař Ondřej Havelka, jenž se společně se svým ansámblem Melody Makers stylizuje do období swingové éry minulého století, je v oblasti swingové autenticity, od hudebního výrazu a vzhledu po aparaturu na naší scéně nedostižný. Kapela, která sklízí nemalé úspěchy i v zahraničí, o čemž svědčí například pozvání na britský červencový festival Vintage, dostane v závěru festivalu opět příležitost rozjásat publikum výběrem songů 30. a 40. let minulého století, přičemž neopomene ani stále líbivou českou a slovenskou klasiku tohoto žánru.

V roli předskokana slovutných TAKE 6 se první festivalový večer na pódiu představí již zmíněné Nothing But Swing Trio ze Slovenska hlásící se k odkazu významných hudebníků 40. a 50. let minulého století. Kapela si přiveze i hosta ze Spojených států – světově uznávaného saxofonistu Scotta Hamiltona, který mistrně zaswinguje na svůj tenor saxofon. Návštěvníci Národního domu se mohou těšit na libý zvuk jeho nástroje, za nímž stojí především Hamiltonova bezmezná představivost a dokonalé frázování.

Zahajovatelem druhého večera se stane snad nejstarší polská kapela hrající tradiční jazz – Jazz Band Ball Orchestra. Ansámbl z Krakova, který existuje už od roku 1962, byl složen ze studentů Krakovské hudební akademie. Jeho iniciátorem byl jazzový trumpetista Jan Kudyk, který na Festivalu swingové hudby osobně vystoupí. Kapela zahraje domácí i zahraniční kousky s příměsí blues a swingu.

Hudební ukázky:

http://www.youtube.com/watch?v=ioQOXZaXyiI&feature=fvsr

http://www.youtube.com/watch?v=DVdojmdQK1U

http://www.youtube.com/watch?v=ae6aSlL1ZLw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=vpBXL3ddogY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved