Festival MeziBrány 2010

Festival MeziBrány 2010

O tomto víkendu se pokusil město Prachatice trochu oživit festival MeziBrány. Jak se to pořadatelům povedlo a jaká atmosférta panovala na fesťáčku, si můžete prohlédnout v galerii.

V sobotu ráno, ještě před začátkem festivalu, to s počasím příliš dobře nevypadalo. Bylo zataženo, poprchávalo, proto ani není divu, že na první kapely se v areálu moc lidí neukázalo. Při vystoupení skupiny Fadžitulikistulán, která zahajovala celý festival, postávaly před podiem sotva dvě destítky lidí. Těm ovšem nebylo moc do tance ani při dalších kapelách The Pooh, Hentai Corporation, Inverted a Dymytry.

K pozvednutí celkové nálady přispěla až frontmanka skupiny Toxique, která lidem slíbila přídavek za to, že budou tančit. Nenechat publikum vychladnout byla výzva pro futuristický punk/jazzový kabaret První Hoře, který se úkolu s úspěchem ujal. Na První Hoře navázala formace Composed a s kachničkou diváky uvítala i skupina Dirty Lesbian Duck. Následně zahrála Lokomotiva Planet a diváky dostala do varu pražská partička Atari Terror.

Předtím, než si návštěvníci třetího ročníku festivalu v Prachaticích mohli znova zadovádět při He Bandu, zahrál Blue Effect s Radimem Hladíkem v čele. Ten za své úžasné umění a dlouholeté výkony na podiu dostal ocenění Osobnost MeziBran. Vystoupení této big beatové kapely sklidilo obrovský úspěch, zejména pak písnička Sluneční Hrob, kterou zpívali opravdu všichni diváci společně s kapelou.

Na závěr festivalu vystoupily dvě formace – Imodium, kteří si vysloužili obdiv především mladších návštěvníků, a díky sympatickému zpěvákovi hlavně u ženského pohlaví. Naopak na vrchol celého dne The Plastic People of The Universe zůstali především vrstevníci kapely a ti praví fajnšmekři. Festival, zřejmě kvůli špatnému počasí, nenavštívilo tolik lidí, kolik by se dalo čekat vzhledem k rozmanitosti účinkujících.

Doufejme tedy, že příští rok bude počasí přát víc a v Prachaticích se sejdeme přinejmenším v dvojnásobném počtu.

Foto: Kristýna Padrtová

Festival MeziBrány 2010 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival MeziBrány Soumarrock 2010 se blíží

Festival MeziBrány Soumarrock 2010 se blíží

A je to tady. Již počtvrté otevřou Prachatice své brány všem festivalovým nadšencům! V historickém jádru


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved