Festival Blues Alive se letos uskuteční v Praze

Festival Blues Alive nadělil fanouškům blues při svém patnáctém výročí skvělý dárek: vůbec poprvé festivalové koncerty proběhnou nejen v tradičním Šumperku (18. – 20. listopadu) a polském Chorzówě, ale od 17. do 21. listopadu i v Praze – v klubu Jazz Dock. Během devíti koncertů se představí jak přední čeští bluesmani (Marcel Flemr Band, Jan Kořínek & Groove či Zdeněk Bína s akustickým projektem), tak i zahraniční hvězdy – například dvakrát v různé podobě australský kytarista Gwyn Ashton, britský zpěvák Pat Fulgoni s českou kapelou Lukáše Martínka nebo Američan Johnny Mars, svého času přezdívaný „Jimi Hendrix foukací harmoniky“ společně s virtuózním kytaristou Michaelem Roachem. Koncerty v Jazz Docku proběhnou od 17. do 20. listopadu vždy v 19 a 22 hodin, 21. listopadu pak ve 22 hodin.

Festival Blues Alive, největší středoevropská přehlídka bluesové hudby, nabídne od 18. do 20. listopadu v Šumperku svým návštěvníkům při jubilejním ročníku bohatě prostřený hudební stůl. „Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční účasti za celou historii,“ říká ředitel Vladimír Rybička. „Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd již vystoupili. Diváci je ale budou moci slyšet v nových sestavách a polohách,“ doplňuje dramaturg Ondřej Bezr. K nim patří například kytarista Corey Harris, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě Blues Alive nemělo čest hostit: Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob. „Festival nabídne již tradiční součásti programu jako tematické odpoledne, projekce filmu, hraní ve foyer nebo noční jam sessiony,“ pokračuje Vladimír Rybička. Festival se letos kromě Prahy rozšířil i na červencový festival Boskovice, který nabídl letní Blues Alive scénu. Návštěvníci patnáctého ročníku získají ke vstupence nejen tradiční CD se záznamem loňských koncertů, ale letos navíc unikátní neprodejnou kompilaci nahrávek vystoupení zahraničních hvězd z celých patnácti let konání. Vstupenky na letošní Blues Alive jsou již v prodeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved