Example dorazí s novou deskou do Prahy

Example dorazí s novou deskou do Prahy

Báječný časy pro Exampla přišly. Před dvěma rokama byl jako support Calvina Harrise v Scale. Od tý doby vyprodal třikrát turné a vystupoval mimo jiné i s Lily Allen a Faithless. Letos v létě byl druhej headliner na Glastonbury na John Peel Stage. Minulá deska Exampla, ‘Won’t Go Quietly’, dostala zlatou desku, částečně díky úžasný popularitě písničky ‘Kickstarts’ (10.9 miliónů ji vidělo naYou Tube). Od těch dob se snaží poznávat sám sebe. Od ‘Unorthodox’, jeho samplovanejch Stone Roses a spolupráce s Wretch 32 (No. 2 hit –1.7m diváků na You Tube), přes ‘Look Over Your Shoulder’s Giggsem až k ‘Shot Yourself In The Foot Again’ se Skreamem (3.6m diváků na You Tube ).

Teď se Example dívá kolem sebe, přemejšlí o tom, co viděl na ulici, v klubech, na festivalech, nahrávacích studiích, hotelech, taxících a letadlech a říká si „ vo co tady kurva vlastně de?“ Ano, ‘Playing In The Shadows’ je ta chvíle, kdy Example vyrost..

“¨Drsný místa mě inspirujou. Moje holka je nešťastná, že zmizim na celej měsíc. Ptá se, kdy se vemem. Ale mně dělá těžkou hlavu a napadá mě, že až budu tatík od rodiny,nebudu už schopnej napsat písničku, která lidi osloví.” “S nočníma kalbama je ámen, hochu…”

Název jeho nový desky desky si můžete vysvětlit různě. Můžete si ve stínech hrát na někoho, kdo nejste. Můžete si hrát ve stínech se svým vlastnim já. Můžete si hrát v klubu, v noci nebo na fesťáku. Schovat se někdy jde a někdy nejde, někdy ti to vyjde, někdy zas ne.

Example závidí lidem, který v osmnácti věděli, kym chtěj bejt a dosáhli toho. On to nikdy neměl. Jako kluk poslouchal Nirvanu, Motown a Michaela Jacksona. Ve škole v západním Londýně Wu Tang Clan, Jay-Z a Slick Ricka. Na univerzitě byl MC na garážovejch ravech, míchal pásky a uváděl pirátský rádia, ale na prvním místě byl film.

Rok makal na filmu v Austrálii, pak v Paramount Comedy, ale muziku začal fakt brát vážně v jednadvaceti. První album byl hip-hop, protože to bylo to jediný, co znal. Prodalo se ho 10.000 kousků. Na svým druhym albu měl Example na čtrnáct písniček 25 producentů. Udělali 40 demáčů a půlku vyhodili.. Example se rychle učil, co mu sedne a co ne.

Každá pecka na jeho třetím albu ‘Playing In The Shadows’ je osobní, každý slovo je pravá emoce. Je to neuvěřitelně odhalující deska.. “Je dospělejší, hodně epická,” říká “Začalo to písničkou ‘Kickstarts’ – takovou smutně veselou hymnou. 60.000 lidí to se mnou zpívalo na festivalu a já si řikal Heuréka!”

‘Playing In The Shadows’ dostalo Exampla na novej level. Stojí v čele nový generace dance kapel. Tam, kde kdysi byli Basement Jaxx nebo Leftfield nebo Groove Armada, tam teď stojí Example nebo Pendulum nebo Chase & Status.

“Tahle deska je ta pravá” říká. “Má cesta byla šílená, ale teď jsem tam, kde je třeba. Teď je to všechno o hudbě..“ “Když se nezabijem, budeme vůdci generace, která je v hajzlu…“

Example vystoupí v Lucerna Music Baru 26.února od 20:00.

Vstupenky budou v předprodeji v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od pátku 7.10. za 400,- Kč + poplatky, v pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 470,- Kč.

Více info na:

www.trythisforexample.com
www.facebook.com/leadingbyexample
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Example dorazí s novou deskou do Prahy 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved