Emergenza festival 2011 – druhé základní kolo

Emergenza festival 2011 – druhé základní kolo

V rámci druhého základního kola Emergenza festivalu se 2. prosince v klubu Chapeau Rouge představilo osm kapel, aby soutěžily o přízeň diváků a vysloužily si tak postup do semifinálového kola. Ještě sedmkrát si můžete zajít do výše zmíněného klubu a s podobným scénářem sledovat počínání začínajících a méně známých uskupení.

Průběh festivalu je jednoduchý: Kapela, která prodá více lístků, má pak větší šanci získat ten správný čas na hraní a zaujmout tak co nejvíce diváků. Ti po odehrání půlhodinového setu prostým zvednutím ruky hlasují pro bandu jejich srdcím nejbližší. Každý svého štěstí strůjcem a kapely, které si přivezou nejvíc fanoušků, mají v základních kolech vítězství téměř jisté. Následuje semifinále, finále, sláva, sex, drogy… však to znáte :-)

Jako první vyskočili na mini pódium X Left To Die – zajímavý, místy klidný rock, který střídaly povedené core riffy. Kluci si prostě přišli zahrát, neřešili nějaké hlasování a před poloprázným klubem jim to šlapalo výborně. Následující Evil Lotion se se svým setem ukázali jako druzí. Zde spíš než za jejich punkrock dávám body za to, že sami cítí ve svém výkonu ještě nedostatky a nebojí se si to přiznat :-) Ještě trochu sehranosti a ono to půjde…

Skupině Daryl Green sehranost nechybí a také pódiové vystoupení je už léty vypěstované, ale dnes odlehčený alternativní rock mezi diváky ruce nezvedal. Pánové si to nicméně užili a kdo alespoň trochu poslouchal, určitě jejich výkonem nemohl být zklamán.

U.K.B. Pub Rock Praha mě naopak svým projevem nijak neoslovili a začal jsem přemýšlem nad nedostatkem a zároveň devizou celého festivalu. Nikdy se organizátorovi nepodaří, aby se sešly žánrově podobně zaměřené skupiny, a tedy než se fanoušek dočká svého folku, musí přetrpět nějaký ten hardcore – nebo naopak. Pro takové chvíle „nudy“ tu máme naštěstí bar nebo hospodu nad ním. Na druhou stranu mají neznámí interpreti šanci proniknout i k publiku, které by na ně jinak nikdy nepřišlo.

Další kapely se už pokusily vzít osud do svých rukou a přitáhly si fanoušky a potenciální zdvihače rukou. První z nich byli žatečtí Fraternity. Bohužel za poslední léta jsem slyšel už tolik podobných, že mi kvality těchto mladíků asi dlouho v hlavě neuvíznou. Diváctvo však bylo očividně spokojené a přeju tedy klukům, aby jejich snažení přineslo to ovoce, jehož strom se právě pokoušejí zasadit.

Zajímavým elektronickým zpestřením pro mě byli No Good OK, kteří na rozdíl od některých předešlých už svoji originální hudební cestu našli… Přiznám, že mi je také daleko příjemnější jejich anglicky zpívaná muzika, především protože je nepoměrně těžší složit českou skladbu s podobně pohodově melodickým vyzněním, jako to umí pár desítek anglických frází… Ono je to často blbost, ale jak se to dá do angličtiny, pěkně to zní, že? :-)

All Friends Dead radši nebudu hodnotit, protože jsem ovlivněn již od vzniku kapely jejich parádním skákavým HC/DC… Core styl je v novém tisíciletí stálicí mezinárodní tvrdé hudební scény a kluci v něm prostě umí pádlovat… a jsem velmi rád, že to předvedou i na jaře v Akropoli, kde budou jistě jedním z černým koňů některého ze čtyř semifinálových kol.

Vítězem tohoto klání se stali Up Against It – takoví středoškolští Blink 182 – kteří se silnou základnou svých kamarádů mají určitě šanci na větší úspěch. Na takový podbízivý punk se prostě musí někdo chytnout, především když má své nesporné kvality…

Postupující:

1. Up Against It – 38 hlasů

2. No Good OK – 33 hlasů

3. All Friends Dead – 32 hlasů

Musicfoto si rozhodně počká, jak se letošní ročník vyvine. Když už máme to finálové kolo také v Praze, určitě se skočíme s foťákem podívat i tam, abychom mohli přinést zprávu, kdo že je v tomto ročníku ten nej…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Rock´n´Roll Night v Magicu

Rock´n´Roll Night v Magicu

Na páteční Rock ´n´ Roll Night jsme v turnovském Magicu nakonec mohli slyšet i nějaké


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved