Emergenza festival – 2. semifinále

Emergenza festival – 2. semifinále

Ve čtvrtek 12. dubna měli Pražáci i náhodní kolemjdoucí možnost si zajít na neoposlouchanou muziku od nezávislých kapel. Ty soutěžily v rámci Emergenza festivalu v Paláci Akropolis. Všichni zúčastnění zaslouženě postoupili z úvodních bojů a dostali se do semifinále. Bohužel pouze tři nejlepší (řekněme spíš nejpopulárnější) dostanou možnost se utkat v samotném finále.

Kapel nám bylo naordinováno celkem osm a vzhledem ke striktním pravidlům pražských klubů se muselo začít velmi brzo, aby stihl kravál před večerkou utichnout. Bohužel na škodu některých, především časně hrajících kapel. To se týkalo především Aposepsis (13 hlasů od fanoušků) a Tracy Donowan (10 hlasů), které jsem nestihl ani já.

Dorazili jsme až na rozehřívací bluesrockovou partičku vyzrálých hudebníků Message (23 hlasů). Příjemný přemýšlivý bigbítek, nicméně spíše mladší ročníky v sále příliš nerozpohyboval.

Zcela opačné vyznění plné energie a cákajícího potu předvedli All Friends Dead (35 hlasů). Tihle kluci si na nic nehrajou, v textech neskrývají zbytečné hlubší myšlenky a s hravou lehkostí buší kladivy do svých nástrojů v takovém rytmu, že slabší povahy omdlévají a silnějším vře krev v žilách. Výsledkem je pak většinou stejný scénář – všichni skáčou do rytmu a užívají si animální zuřivosti, která proudí z pódia. [Autor je silně zatížen na tento styl hudby, tedy v tomto případě může být pohled na vystoupení značně subjektivní ;-) ]

Příjemná kytarovka zpestřená o výrazné klávesy Libertin (51 hlasů) nakonec zvítězila celkem s přehledem. Ač nehrajou kluci příliš dlouho, je na nich znát vyhranost a muzikálnost. Navíc české texty tomuhle popíku celkem sedí.

Naproti tomu Up Against It (35 hlasů) jdou na diváky s angličtinou a umí ji fakt dobře zakomponovat do své punkové hravosti. Bohužel tito mladíci nepotvrdili první místo ze základního kola a přilákali méně kamarádů, než do Chapeau Rouge, což pro ně znamenalo dnes dělenou bramborovou nepostupovou medaili.

Třetí postupové místo shrábli hip hopoví You-Nited Vision (40 hlasů). Bohužel touto muzikou nejsem příliš poznamenán – tedy jen co vím teoreticky, že by kapela měla obsahovat krásná děvčata, drsné muže v kšiltovce, DJe a pořádně řízné texty. To všechno příznivci dostali a můžou se tak na kamarády těšit ve finále.

Poslední soutěžní kapelou dnešního večera byli Caffeine (45 hlasů). Parádní moderní tvrdý rockový nářez šikovně podbarvený chytlavými anglickými texty. Pro mě po kamarádech z AFD největší překvapení. Sympatické partičce budu ve finále držet palce.

Na úplný závěr a pro prodloužení napětí zahráli vítězové jednoho z minulých ročníků, slovenští The Downhill… 27. dubna se můžeme těšit na třetí semifinále na stejném místě a pak už všechny šťastlivce čeká výzva nejvyšší – 29. červenec a finále v Meetfactory. Prozatím užívejte hudby a prohlížejte fotky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Australští Karnivool míří do Akropole.

Australští Karnivool míří do Akropole.

 KARNIVOOL (aus) + support: The.Switch (cze)  18.6.2014, Praha – Palác Akropolis  Před necelým rokem se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved