Elán zahraje na koncertě v Holíči výběr z 500 skladeb, které vznikly na „burze“

 

Česko-slovenská hranice 20. června zažije nezapomenutelný 100 minutový koncert Elán Best of vol. 2. Na letišti v Holíči, 3 km od Hodonína, zazní výběr největších hitů z 500 skladeb nestárnoucích hitmakerů. Návštěvníci megakoncertu si vychutnají i skladby z aktuálního alba Živých nás nedostanú a poprvé naživo uslyší duet s vítězkou Hlasu ČeskoSlovenska Lenkou „Lo“ Hrůzovou. Těsně před koncertem v Holíči Elánu vyjde komplet se šesti CD s názvem Kamaráti. Set CD obsahuje všechna studiová alba vydaná po návratu Vaša Patejdla do skupiny v roce 1996. Areál letiště je dostatečně prostorný a žádná tlačenice nehrozí. Vstupenky na koncert jsou stále k dispozici v předprodejní síti www.predprodej.cz .

IMG_7565menší-TZ

Příznivci kapely, která má na svém kontě čtyři československé a osm slovenských Zlatých slavíků, se mohou těšit na hity Aj keď bez peňazí, Ôsmy svetadiel, Neobzerajte sa, pani Lótová, Smrtka na pražskom orloji, Kráľovná bielych tenisiek, Bosorka, Sestrička z Kramárov a mnoho dalších. „Máme více než 500 písní a kolem 100 hitů, proto je někdy problém vybrat skladby na koncert. Na Elán Best of vol. 2. chystáme skladby, které jsme v programu Elán Best of vol. 1 nehráli,“ prozradil Vašo Patejdl, zakladatel skupiny Elán, úspěšný producent, zpěvák a hudebník. Vašo si na koncertě v Holíči zahraje i svoji oblíbenou skladbu Hans Christian Andersen. „Mám rád koncertní skladby, které se tak často v rádiích nehrají. Písnička Hans Christian Andersen stále oslovuje publikum a jsem rád, že ji zahrajeme, protože dává prostor sólovým nástrojům. Unikátem tohoto koncertu je, že nás bude doprovázet dechová sekce, takže některé skladby odehrajeme ve zcela nové úpravě, jak je fanoušci ještě neslyšeli. Určitě se vyplatí přijít, protože před tím ani po tom už takto naživo asi hrát nebudeme,“ zdůraznil Vašo Patejdl.

IMG_7466menší-TZ

Tajemství úspěchu hitů Elánu tkví v neuvěřitelně propracovaném systému. Legendární rockeři se při tvorbě svých skladeb řídí hlasováním všech členů na vlastní „burze“. Princip jejího fungování vysvětlil Vašo Patejdl: „Již 40 let máme takzvané burzy, to znamená, že když se tvoří album, každý přinese svůj nápad, textaři nabídnou texty. V první fázi se každý snaží vytvořit písničku, ať již s textem, nebo bez textu. Na jeden text může vzniknout více melodií a potom hlasujeme a vybíráme, která z nich je nejlepší. Tohle všechno přineseme na burzu, kde hlasujeme, které písničky se budou dělat. Vznikne užší výběr, tyto burzy se pak opakují, nebo doplňují, takže začneme pracovat na písničce, když už je hotová melodie i text. Když máme demo, vymyšlenou rytmiku, aranže, vybíráme sólového interpreta, vokály. Tento proces někdy trvá i půl roku.“

IMG_7430mensi-TZ

Nenechte si ujít megakoncert Elán Best of vol. 2 nejúspěšnější rockové skupiny v historii slovenské populární hudby plný nestárnoucích pecek a speciálních světelných efektů. K dispozici jsou kromě klasických vstupenek také VIP vstupenky, díky kterým si koncert Elánu užijete jako králové! VIP vstupenka v hodnotě 80 eur zahrnuje místo k sezení na VIP tribuně před pódiem s výborným výhledem, welcome drink, DVD s názvem ELÁN v divadle, vyhrazené místo na hlídaném parkovišti, vstup bez čekání přes VIP vchod, neomezený pohyb ve VIP zóně a dokonce volný přístup do backstage!

IMG_7412 - menší-TZ

Vstupenky je možné zakoupit v síti PREDPREDAJ.CZ na http://www.predprodej.cz/cz/ za 24 eur (VIP za 80 eur) nebo v den konání koncertu, 20. června v Holíči, za 29 eur

KONTAKTY

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Na pomezí Moravy a Slovenska to rozbalí legendární Elán

Na pomezí Moravy a Slovenska to rozbalí legendární Elán

  Česko-slovenská hranice bude v červnu středobodem pozornosti kulturního světa   Československá hudební legenda Elán si


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved