Dotkni se Písku – Sand festival 2006

  • Zveřejněno: 16 června 2006, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Slavnost

9.června se v Písku uskutečnil již druhý ročník Sand festivalu, který se konal v letním kině. Tento festival je od loňského ročníku součástí slavností města Písku „Dotkni se Písku“, které třetím rokem pořádá agentura Free Production. Tato produkce nám nabídla takový jména jako je The Chancers, Peha, Clou, Support Lesbiens, Gaia Mesiah a Skyline.

Jako první to rozbalilo ska seskupení evropských rozměrů The Chancers. The Chancers se snažili rozhýbat přicházivší diváky, ale publikum se povětšinou skládalo z teenagerů, kteří přišli kvůli úplně někomu jinému, a tak jediný koho roztančili byl jeden postarší rocker nasávající nejspíš již od ranních hodin.

Po The Chancers nastoupila slovenská Peha v čele s Katarínou Knechtovou, která již svým pop-rockem oslovila vetší část publika. Zazněla většina písní z jejich posledního alba „Den medzi nedelou a pondelkom“ v čele s rádiovkou Za tebou, ale i starší věci jako Vodopád či Experiment. Katarína ukázala, že si rozumí i s kytarou a klávesy, na které se doprovázela při písni Spomal. Jejich vystoupení bylo jednoduše pohodové.

Asi nejlepší post v harmonogramu si vysloužili Clou, kteří jako jediní hráli i na předešlím ročníku a měli asi největší zastoupení mezi diváky tím pádem to asi nejmíň potřebovali. Asi jediné pozitivum na jejich vystoupení na tomto festivalu z mého pohledu bych vyděl to, že napomohli k zaplnění letního kina respektive kasiček u vstupu a tím přispěli ke snazší práci pořadatelů.

Papírově zlatý hřeb večera Support Lesbiens jsem na živo měl tu čest vidět prvně a velký zářez ve mně nezanechali. Publikum bylo již značně rozparáděno a tak se Supporti snažili tento rytmus udržet. Postupně odehráli své největší hity, které jistě denně slýcháte v rádiích a dostalo se i na bigbeatové songy z alb So, What? (1993) a Medicine Man (1994). Frontman skupiny Kryštof Michal vypadal, že si splet tuhle akci s módní přehlídkou, když se divaček ptal na kterou stranu si má přehodit ofinu, aby se jim líbil.

Jako předposlední nás čekala kapela Gaia Mesiah skládající se převážně z něžného pohlaví, což ale na styl hudby nemá pražádný vliv. Jejich vystoupení bylo plné energie a ve vysokém tempu od začátku do konce. Přesně tak, jak jsme u GM zvyklí od jejich vzniku v roce 2001.

Lepší zakončení pátečního Sand festivalu nemohli pořadatelé připravit, když jako poslední nasadili Skyline. Ti předvedli podobně povedený set jako před týdnem v Českých Budějovicích. MC Jakob si užíval prostorného podia a v průběhu koncertu vyšvihnul několik akrobatických kousků podobné bojovému umění Capoiera. Skyline ukázali všem předešlým hvězdám jak by mělo vypadat živé vystoupení a ochranka měla co dělat, aby udržela diváky potažmo oplocení před podiem na svém místě.

Kdybych chtěl najít nějaký chyby v organizaci festivalu musel bych hodně šťourat a vyzdvihovat maličkosti typu malé záchodky nebo místy větší fronty na pivo, ale i tyto neduhy se pořadatelé snažili minimalizovat vlastní silou. Festival to byl jistě povedený a již teď se můžeme těšit kam posune Free Production v čele s Robinem Mikušiakem příští ročník Sand festivalu jednoho z nejpřístupnějších festivalů na jihu čech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved