Dog Eat Dog

V pondělí 27. 11. zažil Lucerna Music Bar letecký den! Ne snad proto, že by se v prostoru známého pražského klubu konal sraz modelářů, ale pódiových jumperů bylo při koncertu legendární americké crossoverové formace Dog Eat Dog k vidění víc než dost. A tak ve vzduchu nebyla jen těla skákajících fanoušků, ale hlavně rozjetá nálada a tóny pecek z pěti doposud vydaných alb tohoto bandu z New Jersey!

Dog Eat Dog zavítali do Prahy v rámci turné ke svému novému albu Walk With Me a zároveň jako hlavní hvězda zimního ROCK FOR CHURCH(ill) TOUR 2006. O support se postarali skotští Darkwater, švýcarští Henchman a česká heavy crossoverová kapela Workshop.

Karlovarská kapela Workshop mě svými crashtestovými oblečky docela vyděsila, ale pokud překousnete podivný pocit z maškarád hrajících na hudební nástroje (což zřejmě neodmyslitelně patří ke kapele, která se svojí tvorbou podobá slavným Slipknot), vychutnáte si tvrdou uši rvoucí hudbu s českými texty. Workshop mají na svém kontě prozatím první desku s trefným názvem Crashtest, ale už teď je jasné, že o této nadějné bandě ještě několikrát uslyšíme.

Narozdíl od předchozích Workshop se na kapelu Henchman dalo i dívat. Tato tříčlenná kapela se proslavila především v USA a jejich debutové album s názvem Unmistaken vyšlo v letošním roce. Hudba Henchman byla v porovnání s ostatními kapelami toho večera melodičtější a zpěvnější. Frontman se do svého výkonu očividně položil, a tak mělo vystoupení pořádné „koule“.

Ovšem to ještě na pódiu nestáli showmani Dog Eat Dog! Nejenže DED jsou legendou crossoveru a hip hopu, ale jsou to prostě zábavní blázni, kteří si svá vystoupení umí užít. Měla jsem pocit, jakoby chtěli každému fanouškovi zvlášť říct, jak je hudba baví a jak jsou rádi, že jí můžou předat všem okolo. Co chvíli si zpěvák John Connor i ostatní členové kapely, kteří právě měli alespoň jednu ruku volnou, plácli s prvními řadami, které byly mimochodem tak přeplněné, že málokdo věděl na čí noze stojí. Došlo i na dlouhou pochvalu českému pivu, které prý máme nejlepší na světě…ale to my přece dávno víme. ;-) DED si užívali pivka, skotačící atmosféry a pařícího kotle, ze kterého vytahovali fanoušky na pódium, aby si s nimi pořádně vyřvali hlasivky.

Během hodiny DED předvedli průřez jejich třináctiletou hudební tvorbou a zdá se, že songy z novinkového alba nijak nezaostávají za starými hity. Kdo navštívil jeden ze čtyř koncertů odehraných v ČR v rámci letošního turné nebo již vlastní jejich poslední placku, může jistě potvrdit.

Z Lucerna Music Baru jsem odcházela před koncem a přebíhala na další koncert, ale věřím, že kdo zůstal, nepřišel o nějaké to přidávání, velkolepý závěr a možná i nějaký ten podpis na CD.

Jednoznačně DED i po sedmileté pauze rulezzz a snad se do ČR budou vracet častěji nejen kvůli tomu nejlepšímu zlatavému moku!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Barvy léta 2005

V sobotu 21.5.2005 se na koupališti Džbán konal druhým dnem festival Barvy léta, kde vystoupili


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved