Do Prahy konečně míří jedna z nejosobitějších nu-metalový kapel, kalifornští Otep

 

OTEP (usa)

THE AGONIST (can)

FERIUM (izr)

SELFMACHINE (hol)

  1. března 2015 – Praha, Rock Café

 

OTEP, zformovaní kolem charismatické zpěvačky Otep Shamay, byli vždycky o něco více než klasická nu metalová kapela. Všeobjímající hudební přístup kapely sklouben s téměř šamanskými schopnostmi charismatické frontmanky vedl téměř milionu prodaných nosičů; OTEP mají na kontě šest studiových alb, dvě EP a strhující živák ‚Sounds Like Armageddon‘. Sama zpěvačka, skladatelka, básnířka a renegátka Otep komentuje vlastní hudbu následovně: „…totální a naprostá vzpoura smyslů. Náš styl je přirozenou fůzí, jsme inspirováni mnoha styly a prvky různých žánrů od rocku, punku a metalu přes hip-hop, mluvené slovo až třeba po jazz. Nikdy se nenecháváme omezovat překonanými limity žánrů. Naše hudba je všestranná a nenechá se chytit do žádné malé, krásné krabičky.” Stejně nespoutaným způsobem působí OTEP i na pódiu, kdy hudba slouží jakýsi nosič myšlenek hlavní protagonistky publiku, v případě skladní fanoušků tzv. kmeni (tribe). Což ostatně kapele vysloužilo v minulosti první ostruhy. Kapela se zjevila na přelomu milénia, uprostřed čtyřletého panování nu-metalu jako jednoho předních mainstreamových žánrů a získali smlouvu na nahrání alba jen díky svému živelnému vystupování, aniž by měli na kontě byť I zkušebnovou demonahrávku. Za tento úspěch vděčí kromě svojí koncertní živelnosti také svojí “patronce” Sharon Osbourne, která nechala tehdy bezprizorní kapelu hrát na Ozzfestu…a zbytek je historií.

Otep foto1
OTEP budou svému kmeni prezentovat ještě stále čerstvou předloňskou nahrávku Hydra, která jak kritiků tak u fanoušků sklidila velký úspěch díky své tradičně silně intelektuální textové stránce a hudebnímu projevu, který je rozmanitý a pro OTEP autentický.
I druhá kapela v pořadí večera je vedena výraznou ženskou postavou. Představte si mysl člověka v pokročilém stádiu schizofrenie. Místy klidné a mírumilovné místo, jindy zas vír bouřícího vzteku a agresivity. Smršť myšlenek a zvuků, často v protikladu jednoho k druhému, stejně tak jako podstata, co leží v jádru tvorby kanadských THE AGONIST. Jejich tvorba se zakládá na metalcoru, ovšem tvorba THE AGONIST je výrazně progresivnější, než je tomu tak u většiny kapel v tomto populárním žánru. Svůj díl na tom nesla i nezkrotná půvabná zpěvačka a aktivistka za práva zvířat Alissa White-Gluz, jež ovšem z THE AGONIST odešla, aby nahradila Angelu Gossow v Arch Enemy. Nicméně její nástupkyně Vicky Psarakis se svým vokálním projevem více než vyrovná jak jí, tak svým mužským kolegům. Stejně tak dokáže díky svému nepopiratelnému talentu zpívat mnohé party skvělým čistým hlasem. Právě výrazná zpěvačka a kombinace nejrůznějších elementů, čerpajících z různých metalových žánrů jsou hlavní poznávací značkou THE AGONIST, kteří v pražském Rock Café představí svojí čerstvou desku Eye of Providence. Nahrávka plynuje navazuje na minulou nahrávku Prisoners a nabízí nepřebernou škálu hudebních variací, komplexní rify a důmyslné texty. Její cit pro detail a ochota jít mimo vytyčené rámce žánru zdůrazňují pozici THE AGONIST jako inovátorů na špici světové metalcore scény.

The Agonist foto1
Večer bude otvírat čerstvá izraelská formace FERIUM se svým ostrým metalcorem a také holandská formace SELFMACHINE, která je nadějným představitelem moderního metalu.

Poster_Otep

Akce se koná v úterý 3. března v klubu Rock Café na Národní, přičemž start je naplánován na 19. hodinu. Vstupenky na pražský koncert seženete v běžných předprodejích a nově lze navíc využít nejpohodlnější a nejlevnější cestu nákupu e-tiketů z pohodlí Vašeho domova, a to na adrese pořádající agentury Obscure promotion, konkrétně pak zde: http://obscure.cz/cs/events/
Pro nejčerstvější aktualizace sleduje Obscure facebook, nebo FB event události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved