Divokej Bill pro Rozmarýnu

Kapela Divokej Bill, jedna z nejpopulárnějších českých hudebních skupin současnosti, absolvovala v roce 2006 ve své historii dosud nejucelenější a největší turné, které by i v celé české hudební historii těžko hledalo obdoby.

Kapela se rozhodla, že chce svůj úspěch sdílet nejen se svými posluchači, ale i s lidmi, kteří tolik štěstí v životě neměli. Z toho důvodu přišla s nápadem projektu DIVOKEJ BILL PRO ROZMARÝNU.
Co je cílem projektu „Divokej Bill pro Rozmarýnu“?

Divokej Bill chce finančně, morálně i mediálně podpořit o.p.s. Rozmarýna, která bude ve spolupráci s pražským magistrátem budovat galerii-kavárnu, ve které budou zaměstnáváni mladí lidé, kteří po dovršení dospělosti opustili brány dětských domovů a potřebují pomoct se zařazením do pracovního procesu.
Dalším cílem je položit základní kámen tradiční benefiční aktivitě, která by každoročně napomáhala neziskovému sektoru, přičemž v příštích letech může být akce pořádána pro jinou společnost a mohou vystupovat jiní interpreti.

Jak bude vypadat turné?

V dubnu 2007 odehraje Divokej Bill 11 vystoupení po pražských koncertních prostorech. Jejich celková kapacita činí dohromady cca 7.000 diváků.

Jak to bude s financemi?

Vstupné na koncerty bude činit v předprodeji 220,- + poplatky distribuce a 250,- na místě. Výtěžek ze vstupného bude vždy rozdělen na 4/4 a ty budou rozděleny takto:1/4 pro klub nebo prostor na jeho náklady, 1/4 na technické náklady, promotion apod., 1/4 na náklady kapely Divokej Bill a konečně 1/4 na podporu projektu o.p.s. Rozmarýna.

Seznam koncertů:
Úterý 20.3. TK + autogramiáda (TBA)
Středa 4.4. Delta
Čtvrtek 5.4. Mlejn
Středa 11.4. Rock Café
Čtvrtek 12.4. Abaton
Pondělí 16.4. Lucerna Music Bar
Středa 18.4. Palác Akropolis
Pátek 20.4. Lidový Dům Kbely
Sobota 21.4. Modrá Vopice
Pondělí 23.4. Retro Music Hall
Středa 25.4. Futurum
Čtvrtek 26.4. Roxy

Další plány Divokého Billa
Dále bude kapela pokračovat ve svém „nekonečném“ turné od května 2007, kdy odehraje několik koncertů v Kulturních domech, v červnu – srpnu 2007 proběhne mimo 15 vybraných festivalů i 15 samostatných koncertů, v listopadu pak přijde na řadu 8 koncertů ve sportovních halách. Rok 2007 Divokej Bill ukončí tradičním prosincovým vánočním akustickým turné.
V létě 2007 vydává kapela své druhé DVD, které natočila na 12. ročníku festivalu ROCK FOR PEOPLE v Českém Brodě.

ROZMARÝNA o.p.s

Co je to Rozmarýna o.p.s.?
Obecně prospěšná společnost ROZMARÝNA byla založena 1.12.2005 a zaměřuje se na práci s mladými lidmi ve věku 16-25 let, kteří vyrůstají v dětských domovech, prošli výchovným ústavem, nebo pochází z nefunkčních rodin.

Jaký má cíl?
Cílem ROZMARÝNY je zmírnit ostrý přechod těchto lidí z ústavu do běžného života ve společnosti a pomoci jim začít samostatně fungovat.

Jak chce dosáhnout cíle?
ROZMARÝNA bude provozovat sociální firmu, konkrétně kavárnu-galerii ROZMAR, ve které její klienti najdou pracovní uplatnění na dobu cca jednoho roku. Během této doby se naučí základním pracovním návykům, větší zodpovědnosti i samostatnosti. Motto ROZMARÝNY zní Podejte prst, my vám podáme celou ruku a vyjadřuje snahu být těmto mladým lidem oporou ve chvíli, kdy se snaží poprvé v životě fungovat jen sami za sebe. V dětství ani v dospívání neměli a nemají stejné podmínky jako lidé z fungujících rodin, a tak je počátek jejich samostatného života podstatně těžší. Proto se ROZMARÝNA svou činností snaží přispět k tomu, aby i její klienti měli stejné šance jako kdokoliv z nás.

V čem se Rozmarýna odlišuje?
Především je nutné říci, že ze strany státu není tato problematika tzv.následné péče řešena systematicky a efektivně. Vše je tedy v rukou neziskových organizací, které fungují vedle sebe ale ne spolu, což je ve svém důsledku kontraproduktivní.
ROZMARÝNA další organizace nevnímá jako konkurenci, ale jako šanci spolupracovat a efektivněji naplňovat společný cíl. Významná spolupráce již byla navázána s o.s.Lata, o.s.Múzy dětem, Peer clubem. ROZMARÝNA má tak možnost začít pracovat s klienty co nejdříve, poznat je, vybudovat si vzájemnou důvěru, přistupovat k těmto lidem individuálně a soustředit se na to, co opravdu potřebují.

Rozmarýna aktuálně
ROZMARÝNA je mladá organizace, která si své jméno a zázemí buduje. Díky podpoře AMEBA PRODUCTION má nyní ROZMARÝNA možnost začít realizovat svůj projekt. Částka, kterou z koncertního turné Divokýho Billa ROZMARÝNA získá, má zásadní význam ze dvou důvodů. Prvním z nich je finanční obnos samotný, důležitý pro zahájení celého projektu vybudování kavárny. Druhým důvodem je důvěryhodnost, kterou ROZMARÝNĚ poskytuje spojení jejího jména se jménem AMEBA PRODUCTION.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“ ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“  ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

hudební festival Hrady CZ slaví letos desáté narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro

Na koncert Divokýho Billa přišel i pekelník

Na koncert Divokýho Billa přišel i pekelník

Divokej Bill zahájil letošní turné v brněnském Semilassu. Sál i balkony byly téměř plné, což

Divokej Bill 2014 Tour

Divokej Bill 2014 Tour

Možná přijde i pekelník! Divokej Bill startuje Tour pro rok 2014. Devatenáct koncertů, devatenáct měst,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved