Devin se Ziltoidem bavili našlapané ROXY

Devin se Ziltoidem bavili našlapané ROXY

Text a foto: Radim „Henry“ VALO.

Již po třetí přivítalo pražské ROXY Devina Townsenda a jeho ansábl, neboli Project. Pro tentokrát si sebou přizval norský Shining a Periphery. O tom, že o Devina bude velký zájem i když se v Čechách vyskytuje v podstatě každý rok, svědčilo naplnění klubu.

V sobotu se tedy před klubem, v celkem slušném marastu, vytvořila slušná fronta fanoušků, nažhavených na umělcovu produkci. Jakýmsi nedopatřením se mi stalo, že jsem i přes svůj relativně brzký příchod a to, že jsem očekával opačné pořadí kapel, vzhlédnul (spíše slyšel Shinig jenom z prostor šatny. Co naplat, stejně jako já, drtivá většina obecenstva se dostavila stejně jenom kvůli Devinovi, a tak jsem pozoroval vystoupení Periphery jako neutrální divák. Vzhledem k tomu, že jsem jejich koncert nezažil a jejich hudba nepatří do mojí sbírky, nebudu plýtvat slovy, jestli to bylo dobré nebo špatné. Věrný fanoušek si jistě svůj názor udělal a mně zbyde akorát ohodnotit jejich výkon, protože připravit publikum pro Townsenda a jeho sekundanta Ziltoida, toť úloha nelehká. Nicméně se to povedlo, dokonce se v určité chvilce objevil pod pódiem i circle pit.

Pauzu na přípravu pódia pro Devina nám hezky zpříjemnila již tradiční galerie jeho mnohdy povedených „autoportrétů“ na dvou velkoplošných obrazovkách, kde samozřejmě nemohl chybět galaktický korzár Ziltoid. Jak je již mnohým známo, druhý zmiňovaný má také svoji malou televizní show, a tak jsme nebyli ochuzeni ani o tuto kulturní vložku. Ani tedy nevím, kdy se přesně na pódiu objevil sám Devin. Co ale vím zcela přesně, je fakt, že už od úvodní skladby Thruth, přes patnáct let starý kousek, se vyskytovaly problémy se zvukem a to hlavně se zpěvem, ačkoliv na předchozích vystoupeních jsem tento problém nezaznamenal. Takže se pasáže, kde Townsend naživo supluje Anneke, vytratily někam do neznáma. Celkově by zasluhoval pán za mix pultem červenou kartu, protože problémy se táhly už od úvodních kapel. To že se na účinkující spíše nesvítilo, než svítilo ani nemá cenu rozebírat, ještě že tam byly ty obrazovky. Výběr skladeb byl poněkud zarážející, jelikož neobsahoval žádný vypalovák a ten to vysloveně chtělo. Ale když si vezmeme, co za poslední dva roky tenhle génius vydal, už se ani nedivím. K Devinově show neodmyslitelně patří komunikace s publikem a růžné hlášky, které si nikdy neodpustí. Nicméně jsem jich v sobotu zaregistroval o něco méně než je zvykem. Předpokládám, že se na tom mohl podepsat i časový rozvrh, končilo se totiž tradičně kolem desáté. Přídavek se také nekonal, jenom jakési vyústění do pohody se skladbou Ih-Ah!, kterou Devin odehrál úplně sám v těsném kontaktu s vděčným obecenstvem. Jakousi náplastí pro diváky dychtivější po razantnější melodii, byla poslední Kingdom a ta dala tečku za třetí zastávkou DTP v Roxy.

Odcházel jsem tedy po skončení se smíšenými pocity. Nejvíce se na tom podepsala již zmiňovaná kvalita zvuku, a ačkoli se maestro snažil sebevíc, nebylo to nic platné. Předkapely, by také zasloužily o něco víc prostoru, přeci jen půl hodinka na Shining je poněkud málo. Jenže to je názor můj a ne osmi set lidí, které na Devina přišli a ti si to podle odezvy jednoznačně užili.

Setlist DTP:

Truth

Fallout

Namaste

Night

Storm

Hyperdrive

Rejoice

Addicted!

March of the Poozers

A New Reign

Lucky Animals

Life

Christeen

Ih-Ah!

Kingdom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved