Concept Art Orchestra s novým albem

ANIMAL MUSIC VYDÁVÁ ALBUM BIG BANDU „CONCEPT ART ORCHESTRA“

CONCEPT ART ORCHESTRA, mladý český big-band složený z předních představitelů české jazzové scény, vydává 15.6.2015 a téhož dne křtí koncertem v pražském Jazz Docku album nazvané THE PRAGUE SIX, tedy podle názvu, který si dala skupina soudobých autorů, jejichž repertoár album tvoří.

CAO01

Orchestr vznikl již v roce 2010 a ve spolupráci s americkým skladatelem a aranžérem Edem Partykou vydal dosud dvě alba. Iniciátorkou revitalizace orchestru v pozměněném složení a s novým konceptem byla v roce 2014 trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová, jejíž česko-polské kvinteto „Inner Spaces“ vydalo před třemi lety jazzovým Andělem oceněné album „The Light Year“. Štěpánka Balcarová je dirigentkou big-bandu a jednou z „Pražské šestky“, kterou spolu s ní tvoří saxofonista Luboš Soukup, trombonista Jan Jirucha, klavírista Vít Křišťan (všichni též členové souboru) a „nehrající“ klavíristé Martin Brunner a Tomáš Sýkora.

CAO02

CONCEPT ART ORCHESTRA vystupuje výjimečně, jen několikrát za rok, neboť je složen z vynikajících hráčů z mnoha souborů a s mnoha hudebnickými úvazky. Jsou mezi nimi třeba Marcel Bárta a Oskar Török ze sexteta Vertigo (další členka Vertiga, Dorota Barová, na tomto albu hostuje), Petr Kalfus, Robert Mitrega, David Fárek, Štěpán Janoušek, Jan Přibil, Stanislav Zeman, Petr Dvorský nebo Kamil Slezák. Rozlehlé a promyšlené kompozice autorů z „Pražské šestky“, ovlivněné z mnoha směrů a nacházející se na pomezí jazzu a vážné hudby, dokonale využívají perfektní souhru orchestru, všechny barevné a výrazové možnosti jeho hry a improvizační schopnosti jednotlivých hráčů. Původní soudobý bigbandový repertoár nebývá ve studiovém provedení vydáván často, natož v tak přesvědčivé interpretaci, jakou nabízí CONCEPT ART ORCHESTRA.

CAO03

Album bylo vydáno za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR. Autorem obalu alba je Marek Pistora ze Studia Najbrt, fotografie souboru pořídil umělecký fotograf Jiří Thýn. Nahrávky byly pořízeny ve studiu Sono, hudebním producentem alba je trombonista a skladatel Filip Jelínek a mistrem zvuku Milan Cimfe.

Kontakt:

Tiskový servis: Alice Titzová (2media.cz): alice@2media.cz

Vydavatelství: Petr Ostrouchov (Animal Music): info@animalmusic.cz

Foto © 2015 Jiří Thýn

Návrh obalu © 2015 Marek Pistora (Studio Najbrt)

ANI 049 CONCEPT ART ORCHESTRA - COVER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved