Cocoman oslavuje dvojitou nominaci na Anděly novým klipem

 

Český zpěvák, producent a písničkář Cocoman (Adam Lanči) zaznamenal další neobvyklý úspěch. Dvě nominace na hudební ceny je celkem běžná věc, ale v tomto případě se jedná o nominaci dvou různých CD vydaných v jednom roce v jedné kategorii. Se svou kapelou Solid Vibes vydal Cocoman na jaře album Zázraky a na podzim pod svým producentským jménem Coco Jammin zveřejnil dokonce dvojCD kompilaci Sklizeň/Harvest 2014 se 48 tracky, kde na muzice v produkované Coco Jammin hostují desítky reggae-dancehall umělců nejen z Čech nebo Slovenska, ale doslova z celého světa včetně Jamajky.

Cocoman_final_02_nahled

Na album Zázraky také odkazuje zcela nový videoklip k písni „S vaničkou dítě.“

Videoklip zde: https://www.youtube.com/watch?v=Hu31pKuSaaU#t=10

Dávid Sivý a Ondřej Rakušan spolupracovali s kapelou Cocoman & Solid Vibes již při přípravě alba Zázraky, kdy vytvořili několik úspěšných teaserů z příprav a natáčení alba. Bylo tedy jasné, že následně vznikne i videoklip na jednu z písní z této desky. Přípravy začaly v létě roku 2014, mezitím však Dávid Sivý jako jeden ze spoluautorů zvítězil s ideou „Laboratoř ticha“ v soutěži na interaktivní expozici v českém pavilonu EXPO 2015 v Miláně, a klip tak dokončili až v těchto dnech, těsně před svým přesunem Itálie. Videoklip na skladbu „S vaničkou dítě“ navazuje na estetiku desky Zázraky a koncepčně jde o videoart s přesahem do výtvarného umění. Tvůrci experimentovali s projekcí ve specifickém venkovním prostoru, pracovali se strukturami a objekty. Vznikla tak koláž myšlenek v obrazech. Témata jako revoluce nebo štěstí osvěcují charakteristické prostředí bývalého pomníku, který se v čase samovolně proměnil ve skatepark, metaforickými obrazy navazujícími na poselství skladby. Gesta diktátora symbolicky promítaná na podstavec „Stalina“ připomínají, že touhy po změně systému nevedou mnohdy k lepším etapám v existenci lidstva. Magické detaily přírodního dění zase připomínají neustávající potřebu nadhledu v nepřehledné době. „Nechali jsme Davidovi s Ondřejem zcela volnou ruku, premiéra je to tedy pro nás stejně jako pro diváky. Vím, jakým způsobem pánové pracují a nepochyboval jsem, že vizuální stránka s naší písničkou zarezonuje “ dodává Cocoman.

Cocoman_final_01_nahled

Autoři
S vaničkou dítě
Dávid Sivý a Ondřej Rakušan
s  technickou podporou Institutu intermédií FEL ČVUT
Hudba text Cocoman (Adam Lanči)
album Zázraky – Cocoman & Solid Vibes, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved