Chris Corner poskytl rozhovor časopisu Playboy a IAMX vypouští do éteru novou skladbu

  • Zveřejněno: 10 listopadu 2008, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Chris Corner se svým projektem IAMX rozhodně nelenoší. V minulých týdnech absolvovali IAMX úspěšné severoamerické turné. Při jedné z jeho zastávek Chris poskytl rozhovor časopisu Playboy, jehož přetisk zveřejňujeme níže. Nyní je čeká evropská koncertní část, ale IAMX ale ani v těchto dnech nepřestávají pracovat na novém albu. První ochutnávku s názvem Think Of England můžete slyšet od pátku 7.listopadu na Radiu 1. Jedná se nejen o první singl z připravovaného alba, ale hlavně pozvánka na jejich jediné letošní klubové vystoupení v Česku, které se uskuteční 14.prosince v pražském klubu Roxy.

Nyní však už dříve zmiňované interview pro říjnový US Playboy:

PLAYBOY: Chris Corner, kterého jsme byli zvyklí vídat se Sneaker Pimps, neměl moc společného s Chrisem Cornerem dnešních dnů. Dnes ve tvém vystupování cítím mnohem víc teatrálnosti, jakou byl kdysi známý David Bowie. Převtěluješ se na koncertech do nějaké jiné postavy?

CORNER: V jednu chvíli jsem si říkal, že přesně tam to směřuje, ale ve skutečnosti to o tom není. To divadýlko, kostýmy, make-up, gradace, to tam musí být. Já se na pódiu v převleku cítím silnější, než kdybych tam šel jen v tričku, protože mám něco, co můžu roztrhat – skoro jako bych trhal na kousky sám sebe. Je to možná ten nejopravdovější pocit, který jsem kdy zažil.

PLAYBOY: Jak vymýšlíš své kostýmy a make-up?

CORNER: Tohle je velmi spontánní, vymýšlí se to až před koncertem. Máme na výběr plno pošetilých cetek, s nimiž můžeme vylézt na pódium a pak si s nimi prostě hrajeme a kombinujeme je. Opravdu záleží na tom, v jaké jsme náladě. Všechno to musí být laciné a zároveň dostatečně odolné na to, aby to vydrželo všechny naše kejkle při koncertě. Nemohl by to být milionový oblek od Diora, to by prostě nedávalo smysl. Musí to být něco, co najdete v zastavárně, koupíte to za pár šupů a pak si s tím můžete dělat, cokoliv vás napadne.

PLAYBOY: Před časem jsi udělal skvělou předělávku hitu “The Chauffeur” od Duran Duran. Zpěvák z téhle kapely Simon LeBon pak s vámi jednou vystupoval i naživo. Jaký to pro tebe byl pocit?

CORNER: Bylo to prostě úžasné. Neříkám, že by Simon byl nějaký můj idol, ale právě tenhle track byl pro mě z jejich repertoáru něčím, co překračovalo hranici standardního komerčního popíku, a tak jsem si pro jeden projekt jako cover-verzi vybral právě “The Chaffeur.” Firma, pro kterou se to točilo, zčásti patří právě Simonovi, jemu se ta nahrávka moc líbila, a tak se mě jednou zeptal, jestli by si to na koncertu nemohl zazpívat se mnou. Já na něj: “No nevím, záleží na tom, jak ti to půjde.” (smích) Nakonec do toho fakt šel a pro mě to byla opravdu srdeční záležitost.

PLAYBOY: Mluvil s tebou ještě nějaký další hudebník, kterého hodně uznáváš, o tom, že se mu líbí tvoje muzika?

CORNER: To už se mi stalo několikrát a netuším proč. Jednou za mnou přišel Brett Anderson ze skupiny Suede, které mám docela rád, a začal se rozplývat nad mým koncertem, což byl trochu divný pocit. A pak taky Gary Numan, kterého jsem hodně obdivoval ještě jako děcko. Tak moc jsme se mu zalíbili, že nám udělal remix úplně zadarmo a požádal nás, abychom s ním hráli jako předkapela. Já se snažím tohle všechno brát trochu s nadhledem, ale je to moc fajn, když těmhle lidem, na jejichž hudbě jsem vyrůstal, se moje hraní líbí.

PLAYBOY: Čemu se věnuješ ve volném čase mezi skládáním hudby?

CORNER: Moc rád koukám na filmy. A taky medituju. A věnuju se zahrádce. (smích) Kolik mi je? Táhne už mi snad na devadesát? Ne, myslím, že to vše souvisí s touhou po klidu. Ve všech těchhle činnostech vyhledávám pocit vyrovnanosti. Už jsem přestal s věčným opíjením se a požitkářstvím. Teď žiju dvěma extrémy, které mě dostávají do rovnováhy. Na pódiu žiju naplno a v soukromí si vychutnávám klid. A pak je tu něco mezi tím, takové pološero, které mě celkem nervuje. Snažím se vysvětlit si svou existenci, což je otázka, která mě bude ještě dlouho děsit, na kterou si musím zvykat. Myslím si, že všechna ta kreativita a umění mi dost pomáhají.

PLAYBOY: Lidé tě mohou často vidět na blogu a na MySpace. Máš rád tak těsný kontakt se svými fanoušky?

CORNER: Je to opravdu inspirující, protože díky internetu můžu prezentovat lidem, co se snažím říct. Internet je pravým opakem k tradičnímu modelu hudebního průmyslu, který akorát vysává z umělců kreativitu, zpomaluje a ubíjí ji. Na internet můžeš velmi rychle dát první verze a nápady na písničky, můžeš se s lidmi bavit, můžeš jim blíže vysvětlit, o čem tvůj projekt je. Zase se ale musíš trochu kontrolovat, abys nepublikoval plno balastu a nenadělal spoustu chyb. Rád se dostávám blíže k lidem a čtu si jejich reakce. Navíc ze vzorku lidí, kteří ti odpoví na tvém blogu, si můžeš udělat obrázek o tom, kdo jsou tví příznivci. Já osobně jsem překvapen, jak inteligentní mé publikum je. Díky bohu. (smích)

PLAYBOY: Ty si svou hudbu produkuješ sám. Jak se díváš na kapely, které jsou toho samého také schopné, ale přesto sáhnou po slavném producentském jménu?

CORNER: Podle mě je to známka lenosti a snahy o rychlé bezpracné řešení, které je tak typické pro naši zkomercionalizovanou dobu. Pokud dáš lidem dostatek provazu, pověsí se sami. Poté, co se tihle lidé sami zahubí, tu zbyde spoustu zajímavé nezávislé hudby, která je teď k nalezení na internetu. Věřím, že umění přežije všechno.

PLAYBOY: Jak dlouho plánuješ ještě skládat hudbu?

CORNER: Pokud je někdo kreativní, nepustí ho to do konce života. Nemyslím si, že bys to mohl vědomě zastavit. Pro mě je skládání hudby tím nejpohotovějším způsobem, jak se mohu vyjádřit, to se mnou zůstane až do smrti. A určitě bych chtěl jezdit po koncertech, i když mi bude šedesát. Proč taky ne?

Chrise Cornera s IAMX jste letos mohli vidět na Planet Festivalu v Táboře. Jediné jejich klubové vystoupení se ale uskuteční až nyní a to 14.prosince v klubu Roxy.

Vstupenky v ceně 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě pak budou za 490,- Kč.

Více info na:

www.myspace.com/iamx

www.iamx.co.uk

www.roxy.cz

www.dsmacku.com

www.myspace.com/dsmackupromotion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved