Chocolate Jesus

  • Zveřejněno: 5 března 2007, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert

Kdo zašel v úterý 20.2. 2007 do pražského klubu Rock Café, mohl na vlastní oči i uši zjistit, jak to umí na pódiu rozbalit takové pokojové osvětlení a čokoládový Ježíšek! Nevěříte? Ale přesně tak to bylo! V tradičním úterním „Freezone“ se představila pražská znovuzrozená kapela LUS3 a chrudimští Chocolate Jesus. Někteří v neúplné sestavě a někteří naopak s novým přírůstkem. Každopádně všichni s nečekaným překvapením.

Když jsem sestoupila do sálu nově zrekonstruovaného Rock Café, už se hrálo a zpívalo. Ovšem netradičně akusticky. Místo obvyklých čtyř členů kapely LUS3 tvořili komorní atmosféru na pódiu pouze zpěvačka Majda Ambrožová a kytarista Jakub Zachoval. Nejprve jsem to brala jako záměr a na rozjezd nepříliš zaplněného sálu jako dobrý nápad. Až později se ke mně dostalo, že šlo o nutnou improvizaci, protože kapele v ten večer chyběl bubeník. K tomu mě napadá rčení „všechno zlé je k něčemu dobré“, protože právě jen v doprovodu kytary se každý mohl přesvědčit o pěveckých kvalitách a krásné barvě hlasu zpěvačky Majdy. Po prvních třech akustických skladbách se k duu přidal basák Filip Vávro a LUS 3 dohráli zbytek svého vystoupení s nasamplovanými bicími.

Žádné zdlouhavé přestavování aparatury neprobíhalo a pódium ožilo s kapelou Chocolate Jesus a jejich temperamentní zpěvačkou Kity. První dojem byl jasný – ještě nikdy jsem neviděla zpěvačku, která by na pódiu dokázala řádit a zpívat tak ďábelským způsobem. Ovšem kromě Marky Rybin z kapely Gaia Mesiah, která však hraje mnohem tvrdší a údernější hudbu. Kity vystoupení odskákala, odběhala a tuším, že kdekterý zpívající chlap z hardcorové kapely by se jejímu nasazení nevyrovnal.

Chocolate Jesus vystupovali v novém pětičlenném obsazení, a představili tak pražskému publiku posilu v podobě kytaristy P0peye. Kapela předvedla přibližně 15 skladeb ze svého repertoáru, mezi nimi např. Ona Tone, Kaleidoskop, Podzim, Mléčná dráha, Čarodějka, atd. Publikum si vyžádalo přidávání, a po dvou bonusových písních se Chocolate Jesus rozloučili s pražským Rock Café.

Pro všechny fandy této chrudimské čtyřky dodávám, že se v brzké době mohou těšit na dlouho očekávané album, jehož vydání se ujímá sama kapela. Koncertovat se ovšem nepřestává, takže kdo má chuť na večer pořádně nabitý energií, není nic jednoduššího, než zajít na koncert Chocolate Jesus.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved