Český Majáles ’09

Český Majáles ’09

Majáles již natolik pronikl do našeho povědomí, že jej není třeba složitě představovat. Největší sláva studentů si za svých šest let existence vytvořila zejména v Praze a Brně širokou základnu mladých lidí, kteří na Majáles dorazí děj se co děj, vichr sem a plískanice tam. Zhruba deset tisíc lidí v každém městě, kam Český Majáles zavítá, není zrovna málo, abychom mohli pochybovat o tom, že se jedná o největší studentskou akci v České republice.

A abychom neuvedli nikoho v omyl, Majáles není jenom dalším hudebním festivalem (i když si za pár kaček užijete Monkey Business, Divekýho Billa, Tatabojs, Skyline, Polemic, Vypsanou fixu, Mňágu a Žďorp,  Xindla X a další český kapely), ale především projektem, který podporuje studentské aktivity a zaměřuje se i na alternativní nehudební program. Na místě vás proto čekají nejen soutěže a performances, ale i volba Krále Majálesu a klání vysokých škol. Chvály dost, pojďme si spíše shrnout, co nás letošní ročník čeká.

… a znáte Hodnou Holku?

Hodná holka je prima roštěnka, která nás letos celým Majálesem provádí. Nejvíce ji poznáte na webu majales.cz, kde má přichystaných pár fórků, fotky z minulých let a důležité informace, které nutně potřebujete pro svoji majálesovou přípravu. Hodnou Holku najdete i na Facebooku, kde bude informovat o doprovodných akcích Majálesu a zveřejňovat poslední novinky.

A co vám chce ta Hodná Holka vlastně říct?

  1. Že každý správný Majáles musí mít svého Krále. Krále, který kromě prestiže mezi akademiky získá i mediální slávu, pět tisíc v českých a ceny od partnerů. Hledáme Krále Majálesu, který se bude cítit dostatečně silný na to, aby si podmanil své poddané a s královskou družinou dobyl hrad aneb Majáles.
  2. Že letos bude skutečně žít Majálesem celé město – od pražského metra přes brněnské ulice až po královehradecké parky. A i ve dni open airu se vám představí alternativní studentské aktivity a možnosti, jak během studia ventilovat svoji kreativitu a potřebu seberealizace. Jarmark studentských organizací vám to výrazně usnadní.
  3. Že se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší návrh majálesového trička. Vítěz si zaletí paraglidem, dostane peníze, čtyři volné vstupy na Majáles a ještě jako bonus vítězné tričko zdarma. Takže hurá do toho, těšíme se na vaše kreativní návrhy!
  4. Že Majáles letos opět vylepšuje svůj doprovodný program. V Praze opět Majáles Underground, v Brně nově série happeningů po celém městě. Přímo na místě open airu bude spousta prostoru pro soutěže, performances, volba Krále Majálesu, klání vysokých škol, Na Stojáka nebo Pa-li-tchi Fireshow.
  5. Že Majáles má prostě každý rád – podporují jej rektoři univerzit, primátoři, hejtmani a dokonce i Ondřej Liška, který i letos zavítá na Pražský Majáles, aby si poklábosil se studenty u piva.

A rada od Hodné Holky nakonec? Sledujte web www.majales.cz a buďte mezi prvními, kdo bude vědět o novinkách a sledovat možnosti, které Majáles nabízí. A kdo chce ještě teď zasáhnout do programu Majálesu, má možnost. Více se dozvíte na www.majales.cz.

Důležité termíny:

17. dubna – deadline pro přihlášky na účast studentského spolku v rámci Jarmarku studentských organizací

30. dubna – Pražský Majáles, Stromovka

6. května – Hradecký Majáles, Šimkovy sady

7. května – Brněnský Majáles, Velodrom

Majáles ve zkratce

  • největší český studentský festival, největší setkání mladých lidí v uvolněné atmosféře
  • Praha, Brno, Hr. Králové a Plzeň – tj. celkem 40.000 unikátních návštěvníků v ČR
  • letos přináší navíc Jarmark studentských organizací – Majáles chce dát na největším setkání studentů v ČR prostor prezentaci studentských aktivit a zapojit více studentů do aktivit spolků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

  Přípravy na Pražský výběr Tour 2013 jsou v plném proudu. Kapela oznámila další zvučné jméno


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved