Čechomor vlak tour

Měsíc poté, co hrál Čechomor na Folkové noci, přijela kapela opět zahrát do našich končin. Na pořadateli byla vidět už před Folkovou nocí nervozita, aby lidé do Turnova vůbec přišli. Není obvyklé, aby k nám mimo Benátskou noc kapely takto zvučných jmen jezdily.

Jako předkapela zahrála slovenská Družina. Zvukově se velmi podobali právě čechmorům. Myslím si, že právě kvůli tomu byla na Vlak tour přizvána. Od Čechomoru se lišili snad jen v použitých nástrojích a věkovém složení členů kapely (všichni byli odhadem mezi 20 a 30 lety). Největším překvapením pro mě byla čistě instrumentální skladba vyšperkovaná fujarou. Nejsem schopný přesně říct jestli hráli ve své úpravě lidové písně nebo vlastní tvorbu.

Asi po půlhodině nutných úprav na pódiu, se za zvuku cinkání železničního přejezdu rozsvítila světla na pódiu. Na nejbližší kolej přijela lokomotiva Čechomor (jako maskot tour nemohla chybět) a koncert mohl začít.

Čechomor většinou hrál skladby z nejnovějšího alba Stalo sa nové občas prokládané známější písní z alba Proměny. Ke konci nemohly chybět hity Šimbolice, Velické zvony nebo Mezi hormi. Kapelu na několik písní doplnila Lenka Dusilová a Joji Hitora.

Pořadatelé už dopředu odhadli možnosti návštěvnosti koncertů a tomu přizpůsobyli výběr areálu, pódia, či zvukového a světelného parku . Areál měl kapacitu podle mého odhadu asi tisíc lidí. Pódium taky nijak neohromilo. Co se ale musí uznat, že při koncertu se pánové od světel i zvuku činili a já si nemůžu stěžovat. Trochu složitější bylo pro pořadatele zajistit uzavřenost areálu a tak se tu a tam z různých stran objevovaly skupinky lidí, kteří se pokoušeli dostat na koncert.

Publikum se i přes deštivé počáteční chvilky dobře bavilo a celý koncert ulpynul jako voda, teda ujel jako vlak :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved