Čechomor Krušovice tour

V pátek 3. června se konal v pražské T-mobile aréně na Výstavišti koncert skupiny Čechomor. Skupina se původně jmenovala 1. Českomoravská nezávislá hudební společnost a vznikla na sklonku roku 1988 ve Svitavách

Předkapela NIL, kterou si Čechomor vybral, hrála pružný písňový rock a byla publikem po zásluze vstřícně přijata. Holešovická hala se postupně zaplňovala.

Zpoza černé opony, která zakrývala pódium, bylo slyšet ladění, lidé nedočkavě pískali. Po deváté se závěs rozhrnul a spustila se píseň „Hej, bystrá voda“, která zahajuje i desku Co sa stalo nové.

Kapela spustila energický, hutnější rytmus, který čechraly housle Karla Holase, zvláště v nové písni „Kaťuša“

Na prvním místě je nutno jmenovat Lenku Dusilovou, která se pomalu ale jistě stává součástí Čechomoru a z hostů měla také nejvíce prostoru. Nejvíce jí asi sedla nová
potenciální hitovka „Neber sobě“ a již zlidovělý duet s Františkem Černým „Proměny“, kterou si s ní zazpívalo i publikum. Ta dostala klidnou podobu i díky zatažení opony a akustické podobě v podání dvou kytar a houslí Karla Holase.

Zhruba ve dvou třetinách koncertu na pódium vyjel s pojízdnou soustavou bicích japonský bubeník Joji Sirota. Ten nejprve předvedl samostatně co umí a pak doprovodil Čechomor v písni „Co sa stalo nové“. V několika písních skupinu doprovázel na irské dudy Dan Vališ. Dalším významným hostem byl irský zpěvák Iarl O’Lionaird, který také nejprve zazpíval sám keltskou tesknou píseň a poté se přidal v písni „Zločin“ ke skupině.

Došlo i na tanec, do kterého se lidé pustili ve skladbě „Husičky“. Krev jim při tom rozproudila také Lenka Dusilová. Jedna z nejsugestivnějších písní, „Malovaný kostel“, zazněla s přispěním Hirotovy flétny šakuhaci. V závěru koncertu kapela zrychlovala tempo. Spokojený ryk a tanec publika provázel i poslední píseň „Do kostela zvonili“.

Teprve pak přišel čas na křest alba, jehož kmotrem se stal producent předchozí desky Proměny Jaz Coleman. „Na zdraví vám všem,“ zdravila kapela halu a pozvedla číše.

Čechomor dosud vydal pět desek. Nejúspěšnější z nich jsou právě Proměny. Kapela za ně dostala loni od Akademie populární hudby tři ceny – nejlepší skupina roku, za album a píseň roku (Proměny).

Večer se vydařil, skupina stihla dva přídavky, kdy v prvním dala prostor starším skladbám „Slunéčko“ nebo „Mezi horami“. Definitivní tečku obstarala již tradiční „Nepudem domů“.

Kapela se představila ve složení akordeon Radek Pobořil, violoncello Michal Pavlík a bubeník, perkusista Roman Lomtadze a pochopitelně oba frontmani a zpěváci houslista Karel Holas a kytarista František Černý.

Po celou dobu koncertu bylo znát, že si Čechomor živé hraní užívá. Oproti orchestrem doprovázenému turné Proměny měla hudba skupiny správný drive a náboj. Nasazením jak Holase a Černého i Dusilové se podařilo rozhoupat a roztancovat i diváky v sálu. Ti co byli na tribunách vsedě alespoň přidali svůj hlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Buchlovské hudební léto 2011

Buchlovské hudební léto 2011

V zámeckém amfiteatru v Buchlovicích se letos již po třinácté koná Buchlovské hudební léto, tak jako

Benátská noc 2011

Benátská noc 2011

K Benátské noci má naše redakce speciální a velmi kladný vztah. Není to zdaleka jen

Čechomor v Hradci Králové

Čechomor v Hradci Králové

V rámci Kooperativa Tour 2010 vystoupila skupina Čechomor také v KD Střelnice v Hradci Králové. Tito výborní hudebníci

Kinokavárna LFŠ na Colours of Ostrava

Kinokavárna LFŠ na Colours of Ostrava

hudba z Islandu, film noir, oceněné dokumenty i americký sen… Filmový program, který na mezinárodním festivalu

Votvírák 2010

Votvírák 2010

Milovické letiště skýtá podle mého názoru výborný prostor pro pořádání hudebních akcí. První letošní setkání


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved