Bonefire vystoupí v klubu Retro Music Hall

BONFIRE jsou legenda celosvětového formátu. Jejich žhavé koncerty i po více než dvaceti letech jsou plné energie, o čemž se budou moci přesvědčit i návštěvníci Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2) v pátek 23. února.
Kapela vznikla začátkem osmdesátých let pod názvem CACUMEN. Pod tímto jménem vydali dvě desky, ale úspěch se dostavil až po přejmenování na BONFIRE a následném vydání debutu „Don´t Touch The Light“. Album zaznamenalo pochvalné reakce, hlavně pro svojí dravost, ale i velkou dávku silných melodií. Kapela se stávala stále populárnější, hrála se ZZ TOP nebo JUDAS PRIEST a následně vydala alba „Fireworks“ a „Point Blank“. Po vydání posledně jmenovaného alba se kapela prvně představila v Čechách a na Slovensku a sice ve velkých Sportovních Halách. Po neúspěchu čtvrté desky „Knockout“, kterou pohřbila vlna grunge (jako většinu tehdejších metalových kapel) a po dočasném odchodu zpěváka Clause Lessmanna se kapela na nějakou dobu odmlčela.
Za opravdový comeback BONFIRE lze považovat album „Rebel Soul“ z roku 1997. Velký úspěch a opravdový návrat do elity se následovně konal prostřednictvím alb „Fuel To The Flames“ a „Strike X“. Po vydání alba „Free“ BONFIRE prvně zahráli v Praze. A sice jako zvláštní host Whitesnake.

Zvukových nosičů s nahrávkami BONFIRE se celosvětově prodalo přes šest milionů exemplářů.

Duben 2006 zažil vydání zatím posledního studiového alba “Double X”, které šlo ruku v ruce s výročním turné, které začlo 29. dubna a čítalo evropské koncerty ve Svédsku, Recku, Španělsku, Itálii a v neposlední řadě v Anglii. Právě tam BONFIRE natočili živé DVD na známém festivalu “Firefest”, které vyjde – tedy ještě včas před pražským koncertem – v únoru 2007 a ponese název “Double Vision”.

Kapela hraje ve složení Claus Lessmann (zpěv), Hans Ziller (sólová kytara), Chris “Yps“ Limburg (kytara), Uwe Köhler (baskytara) a Jürgen “Bam Bam“ Wiehler (bicí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved