Black Mountain se vrátí se svou vybroušenou psychedelií

Black Mountain se vrátí se svou vybroušenou psychedelií

V roce 2007 chlapci ze Scrape Sound ani netušili, co za bombu to do Prahy vlastně vezou. Z první eponymní desky Black Mountain jim prostě přišli „jen“ zajímaví. Naživo na strahovské Sedmičce však byli učiněným zjevením a o rok později na festivalu Rock For People (ale také třeba v Glastonbury, v Roskilde či na ATP a Primaveře) s albem In The Future už zcela dle očekávání jasně zazářili a po třech letech a s fantastickou třetí albovou kolekcí Wildreness Heart se k nám tahle skvělá, stále svěží a stále lepší kanadská psychdelic-rocková skupina konečně vrací: v pátek 8. dubna vystoupí Black Mountain v pražském Lucerna Music Baru.

Black Mountain působí na dnes již proslulé vancouverské scéně od roku 2004. Své nahrávky vydávají od začátku téměř výhradně na „fajnšmekrovském“ americkém labelu JagJaguwar, během let se stali jedním z nejdůležitějších jmen jeho katalogu. /Zajímavé EP Lucy Brown (2008) si u BM a také ve své klubové sérii vydal legendární Sub Pop./ Velkou pozornost k Black Mountain ovšem přilákal už jejich eponymní albový debut z roku 2006, následující kolekce In The Future (2008) kapelu katapultovala z okresního přeboru přímo do první ligy a Black Mountain ohlásili útok na poháry. Právě tehdy, v pozici vlastně čerstvě nastartovaného objevu, který se na mezinárodní scéně teprve sotva rozkoukává, se představili také u nás na Rock for People. Ve stejném roce však také již i na Glastonbury nebo v Roskilde. Dnes se k nám Black Mountain vracejí coby jasné hvězdy, jež „áčkovým“ světovým festivalům běžně vévodí. Například letos, pár dní po pražském koncertě budou uzavírat už teď vyprodaný festival Roadburn v Holandsku. Jejich třetí album Wilderness Heart bylo na obou stranách Atlantiku jedním z nejočekávanějších desek loňského roku vůbec a naděje ve skupinu vkládané jak kritikou, tak hlavně posluchači pak také bez pochyb naplnilo. Black Mountain svůj styl postavený na základech pravověrného tvrdého progrocku a psychedelie vybrousili do vysokého lesku. Hlavní síla Black Mountain však tkví především v živých vystoupeních. Právě na pódiu jejich síla, energie a vášeň kulminují.

Vstupenky v hodnotě 350,- Kč (+ plus obvyklé poplatky tam, kde je účtují) jsou v prodeji na pokladně Lucerna Music Baru a v obvyklých předprodejních sítích.

V den koncertu bude lístek stát 450,- Kč.

Pozor, začátek koncertu je již v 19.00!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved