BIOHAZARD (USA), PITBULL DIESEL (Cze) + support, středa 26.11. 2008

Praha, Abaton (www.prostorabaton.cz)

Jedna z nejvlivnějších HC kapel první poloviny devadesátých let, Američané BIOHAZARD, se představí 26.listopadu v pražském klubu ABATON v rámci svého výročního turné k dvaceti letům založení skupiny. Celé vystoupení bude speciální hned ve dvou směrech. Jedná se o naprosto čerstvý reunion této hard corové legendy, která se navíc představí ve své původní sestavě, konkrétně tedy Billy Graziadei, Evan Seinfeld, Bobby Hambel a Danny Schuler. Po boku BIOHAZARD se představí domácí úderka Pitbull Diesel a druhá, dosud nepotvrzená, domácí formace.

Newyorští BIOHAZARD oficiálně vznikli v roce 1988 a hned od svého počátku se s mladickou vervou pustili do politických témat, která je v té době obklopovala. Ve svých úderných textech se nejvíce zaměřovali na otázky dospívající americké mládeže, která se po jejich boku bezcílně potloukala po brooklynských ulicích, fetovala a podílela se na různých trestných činnostech. Přelomovým albem v jejich kariéře byl počin „Urban Discipline“ z roku 1992, který je okamžitě katapultoval do popředí hudebního zájmu a na titulní stránky hudebních magazínů. BIOHAZARD přinesli do té doby něco neslýchaného. Začali totiž umně roubovat metal, hardcore a k tomu občas přidali vlivy rapu a hip-hopu. Prodejnost této desky přesáhla milionovou hranici a zároveň otevřela oči a inspirovala celou řadu tehdejších kapel, které se okamžitě snažily BIOHAZARD napodobovat. Videoklip ke skladbě „Punishment“ se dokonce stal nejhranějším videem v historii Headbanger´s Ball na hudebním kanálu MTV.

Po tomto úspěchu přišla nabídka od gigantické společnosti Warner Bros, pod jejíž hlavičkou vydali BIOHAZARD svou vůbec nejprodávanější desku s názvem „State Of The World
Address
“. V tu dobu byla kapela na svém vrcholu, ale bohužel se začaly objevovat i negativní stránky spojené s úspěchem. Kvůli nezvladatelným problémům s alkoholem byl ze skupiny vyloučen kytarista Bobby Hambel a tento okamžik je často skloňován jako zlomový v kariéře Biohazard. To se ale stalo až po památném koncertě, který v roce 1995 odehráli Biohazard v pražské Lucerně, kde jim sekundovali Dog Eat Dog (kámoši z bývalých Mucky Pup), Downset a Dubwar. Takovou řežbu vyprodaná Lucerna hodně dlouho nezažila a o koncertní atmosféře téhle štace kolují legendy ještě dnes.

Následující deska Biohayard „Mata Leo“ vykazuje stále všechny atributy zdravého ducha kapely a dokonce tam najdete zpestřující momenty jako je např. hostování lidí z Cypress Hill ve skladbě „Waiting to Die“.

Na dalších albech se postupně střídali hostující kytaristé a vypadá to, že Biohazard mají své nejkultovnější desky za sebou. Samotní členové si chvíle mezi nahráváním a turné krátili hraním v různých bočních projektech, mezi něž patří také BLOODCLOT. V roce 2005 přichází na pulty obchodů album s příznačným názvem „Means To An End“, které mělo znamenat „definitivní“ konec jedné velké kapely.

Na počátku tohoto roku však přichází toužebně očekávaná zpráva a BIOHAZARD potvrzují své výroční turné věnované dvaceti letům kapely a v původní sestavě se hodlají postavit tváří v tvář svým věrným fanouškům. Jedna z nejenergičtějších part devadesátých let se vrací zpět a svým klasickým mixem newyorkského hardcoru, metalu a hip-hopových rytmů tím dává předčasný vánoční dárek všem vyznavačům tvrdé muziky.

V rámci daného koncertu se ještě představí brněnská formace Pitbull Diesel, která toxikovala anály české undergroundové scény svou údernou a energickou hudbou.

Koncert BIOHAZARD a PITBULL DIESEL odstartuje dosud nepotvrzená domácí formace. Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více info na webu www.obscure.cz nebo na tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183.

Související linky:

www.myspace.com/biohazard

www.myspace.com/pitbulldiesel666

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Brutal Assault 2013 – sobota

Brutal Assault 2013 – sobota

Short summary in english comming soon… Záchodová legraxe s Gutalax, lezba po pódiové konstrukci Clawfinger,

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního

Biohazard, Voivod a Jungle Rot míří na Brutal Assault

Biohazard, Voivod a Jungle Rot míří na Brutal Assault

Po čtyřech letech hlásí návrat do Josefova jedna z nejvlivnějších kapel HC/metalové historie – BIOHAZARD!

Mighty Sounds potvrzuje svoje místo mezi předními českými festivaly

Mighty Sounds potvrzuje svoje místo mezi předními českými festivaly

– Největší festival svého žánru v České republice i střední Evropě, Mighty Sounds, chystá svůj


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved