Bernsteinovu mši provází značný zájem diváků – v Brně se přidává další představení

Přípravy na uvedení nového nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina s Vojtěchem Dykem v hlavní roli, organizované pořádající agenturou BUJOART, jsou v plném proudu. Po náročných společných zkouškách zpěváků a hudebníků v pražském Divadle Na zábradlí následují choreografické zkoušky v prostoru Jatka 78 v Praze-Holešovicích. Závěrečná fáze bude probíhat přímo v místě konání premiéry – na Výstavišti Flora Olomouc. Po premiéře 6. 3. následují představení v Českých Budějovicích (10. 3.), Brně (13. 3.), Ostravě (15. 3.), Praze (17. 3.), na podzim pak v Hradci Králové (27. 9.). Vstupenky rychle mizí z předprodejů, brněnské představení je již vyprodáno – pořadatelé proto aktuálně přidali další termín v Brně, a to 24. 9. 2016. Vstupenky na druhé brněnské představení se v síti Ticketstream začnou prodávat 13. ledna v odpoledních hodinách.

Copyright Tino Kratochvil (9)

Česká premiéra nového nastudování MŠE, bezesporu jednoho z vrcholných děl Leonarda Bernsteina, patří k očekávaným kulturním událostem letošního jara. ZOOT.cz, největší online obchod s módou v Čechách a na Slovensku, při této příležitosti vyrábí speciální kolekci dámských a pánských triček, plátěných unisex tašek a dalších předmětů s motivem MŠE. Unikátní kousky budou k dostání od února na www.zoot.cz.

plakát MASS

Unikátní představení je oslavou letošního 45. výročí prvního uvedení MŠE v roce 1971 a za jeho realizací stojí tým zkušených, respektovaných profesionálů. Hlavní roli kněze – Celebranta ztvární Vojtěch Dyk, kterému v dalších rolích zdatně sekunduje 15 skvělých zpěváků a zpěvaček – Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další. Režie a scénografie se ujali Michal a Šimon Cabani. Hudební těleso (zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr) pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarají členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes. Celkem se na jevišti objeví přibližně 100 účinkujících.

Projekt uvádí agentura BUJOART, generálním partnerem projektu je T-Mobile ČR.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz)

Kontakty

www.bernsteinmass.cz

Mediální servis: 2media.cz s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Vstupenky na Bernsteinovu MŠI s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta jsou již v prodeji

Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví interpreti se sejdou v


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved