Beatboxeři Bauchklang vystoupí v pátek 15.4. v Paláci Akropolis

Beatboxeři Bauchklang vystoupí v pátek 15.4. v Paláci Akropolis

Společným dvojkoncertem zahájí od 19 hodin Bauchklang z Rakouska a Le Pneumatiq z Česka koncertní sérii United Islands Reloaded, na kterou se vrací ti nejúspěšnější projekty z letního festivalu United Islands.


I v letošním roce festival United Islands pokračuje v sérii United Islands Reloaded, která v průběhu roku představuje kapely, které vystoupily na hlavních scénách uplynulých ročníků United Islands a to s velkým úspěchem.  „Zkušební ročník koncertní serie, na kterou se vrací kapely, které se většinou představily poprvé právě na našem festivalu, jsme spustili vloni. Myslíme si, že u těch úspěšných festivalových koncertů mohlo být i divákům líto, že kapely zahrály pouze klasický v průměru hodinový festivalový set. Rozhodli jsme se proto, že je přivezeme znovu. Příznivci festivalu si tak mohou vychutnat celý koncert. První z nich budou beatboxoví mistři z Rakouska Bauchklang již tento pátek v Akropoli“ vysvětluje záměr pořadatelů festivalu United Islands s koncertní serií „reloaded“ David Gaydečka.

Již tento pátek 15. dubna vystoupí v Paláci Akropolis oblíbenci českého publika, rakouská beatboxové formace Bauchklang! Bauchklang patří mezi absolutní špičku ve svém žánru a svou popularitu již několikrát potvrdili i při svých pražských vystoupeních.Jako support vystoupí od 19 hodin český breakbeatový projekt Le Pneumatiq. „Koncert s Bauchklang je pro nás výzva, ale hlavně je to velké potěšení, protože akce s filozofií United Islands máme hodně rádi. Zahrajeme pár věcí přichystaných na naši druhou desku a samozřejmě i skladby z desky první. Naším hlavním plánem na každém koncertu je si to na podiu užít a pobavit lidi, což se doufáme podaří..“ prozrazuje k vystoupení Howsky z Le Pneumatiq. „Bauchklang jsou tak trochu výjimkou na programu, vrací se na rozdíl od ostatních kapel již poněkolikaté, ale společný koncert s českými Le Pneumatiq budou hrát poprvé. Koncert doporučujeme nejen těm, co již rakouskou kapelu znají, ale hlavně těm, co ji neznají. Dvouhodinová koncertní show, která je založena pouze na lidských hlasech, tedy bez použití jediného hudebního nástoje, vás dostane! Chystáme i djs afterparty, takže v Akropoli tento pátek bude od 19h do ranních hodin veselo. Tedy doufáme.“, doplňuje informace ke koncertu Barbora Šubrtová, další z organizátorů United Islands.

Jako další se v rámci série Reloaded představí maďarská kapela Quimby. Kapela Quimby, která je v současné době jedničkou na alternativní maďarské scéně, vystoupí 6. května v Paláci Akropolis. Na svých dvanácti albech, které Quimby vydali, ukázali, jak hladce se dá zkombinovat rock třeba s folkem, reggae, latinem, psychedelií nebo šansónem. V jejich tvorbě si své najdou fanoušci Nicka Cave, Tindersticks nebo Toma Waitse. V Maďarsku patří Quimby k nejpopulárnějším skupinám, na které se nezapomíná na hlavních scénách největších festivalů, jako je třeba i v Česku tak oblíbený budapešťský Sziget, téměř každá jejich deska byla oceněna titulem „album roku“. Jako support vystoupí neobvyklé, ale o to více strhující spojení Dj Slatera a bubeníků z pražské formace U-Prag.

Jako poslední z jarní časti série United Islands Reloaded vystoupí jedna z hlavních hvězd roku 2009, kapela Orka z Fayerských ostrovů, která diváky uhranula svou hrou na vlastnoručně vyrobené nástroje z mořského odpadu, jako jsou plastové barely nebo nejrůznější kovové kusy. Orka patří mezi ikony Evropské alternativní scény a je mnohými označována jako severští Einstürznde Neubauten. V roce 2008 přijala velmi prestižní nabídku na týdenním účinkování na Trans Musicales 2008 s Yann Tiersenem, kterého čeští fanoušci velmi dobře znají jako autora hudby k filmu Amélie z Montmartru. V roce 2009 byla Orka nominována na Nordic Council Music Award 2009  a v roce 2010 zvítězili na Liet, což je mezinárodní festival evropských menšinových jazyků.  Anglický magazín Clash Music Orku popsal výstižně: „Je to jednoduše jeden z nejosobitějších a nejzajímavějších projektů, který se po dlouhé době objevil.“ Kapela vydala nové album Oro, které představí i chystaném pražském koncertě. Orka vystoupí 14. května v Paláci Akropolis.

Přijďte si připomenout atmosféru festivalu United Islands!

15. 4. 2011, 19h, Palác Akropolis

BAUCHKLANG (RAKOUSKO)

host: LE PNEUMATIQ

6. 5. 2011, 19h, Palác Akropolis

QUIMBY (MAĎARSKO)

Host: DJ SLATER feat U-PRAG DRUMMERS

14. 5. 2011, 19h, Palác Akropolis

ORKA (FAERSKÉ OSTROVY)

Vstupenky k dostání v síti Ticketpro a v kavárně Paláce Akropolis. Ceny vstupenek se bude postupně zvyšovat. Vstupné v předprodeji za 350 Kč a za 400 Kč včetně poplatků v den koncertu. Pro držitelé karet ISIC poskytujeme 20% slevu a to jak v síti Ticketpro, tak v kavárně Paláce Akropolis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

United Islands 2013 na Ladronce

United Islands 2013 na Ladronce

Největší pražský hudební festival oslavil své 10. narozeniny v parku Ladronka. Pražská Ladronka se tak letos

Severští Orka pokřtili nové album Oro

Severští Orka pokřtili nové album Oro

Seveřané z Faerských ostrovů s sebou přivezli do Pražské Akropole své nové album Oro. Skupina Orka vystoupila

Skupina Orka přijede pokřtít nové album Oro

Skupina Orka přijede pokřtít nové album Oro

V rámci série United Islands Reloaded, která do pražských klubů přiváží výběr úspěšných interpretů minulých

Maďarští Quimby v Akropoli

Maďarští Quimby v Akropoli

Jako předkapela vystoupili v Paláci Akropolis DJ Slater & U-Prag drummers. Tento projekt vznikl jako

Bauchklang a Le Pneumatig v Paláci Akropolis

Bauchklang a Le Pneumatig v Paláci Akropolis

Koncertní série United Islands Reloaded zahájily 15.4. v Paláci Akropolis kapely Bauchklang a Le Pneumatig.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved