Básníci Ticha 2011

Básníci Ticha 2011

Experiment, který doufejme přeroste v každoroční setkání příznivců českého undergroundu, se konal pod názvem Básníci Ticha v letním kině v Turnově 3. září.

Jako první se na pódiu ukázali nejméně undergroundoví a nejvíce vtipní kluci z kapely TamDoleTma a předvedli standardní výkon – tedy divákům po celou dobu jejich show nespadl úsměv ze rtů a někteří se odvázali již takhle brzo k hlasitému smíchu. Žánrově malinko jinde oproti zbytku vystupujících, nicméně by si zasloužili lepší čas, než druhou odpolední.

Trochu pravého undergroundu se vším všudy předvedl Nic Band, který ač vystupuje opravdu velmi zřídka a já tuhle partičku viděl poprvé, sehraní byli velmi dobře. Starší a lépe informovaní posluchači si určitě přišli na své. Jenisej je mi naopak velmi dobře známé uskupení, které si na své možná i poslední vystoupení připravilo pár novinek a zabavilo svými akustickými skladbami návštěvníky na více než hodinu.

BBP nás vrátili opět o pár let nazpátek. Tenhle podzemní soubor má kořeny v osmdesátých letech, ale ve spojení s moderní aparaturou zní celkem současně. Jen tempo skladeb je na osobu undergroundovými osmdesátkami nepoznamenanou dost pomalé. Proto jsem se během setu dostával pomalu do horizontální polohy, což ale při zapadajícím slunci nebylo rozhodně nic nepříjemného.

Písničkářka Jana Vébrová, která se v Turnově objevila opět po týdnu, mi ve spoustě věcí připomněla Radúzu, na kterou se taky několikrát odkazovala. Doma bych si její album asi nepustil, ale na podobnou akci zapadla.

Co říct o největším taháku tohoto festivalu? The Pastic People of The Universe jsou pojem. Stále jim to hraje a stále dokážou pod pódium přitáhnout pořádný dav fanoušků. Myslím ale, že část atmosféry se ze změnou poměrů vytratila a moderní aparatura posunula hudbu z původních desek trochu jinam. Kdo ale zná jejich texty a ví, v jaké době vznikaly, onu nezaměnitelnou atmosféru vyzařující z celé kapely rozhodně postřehne.

Díky změně v programu se mohla prezentovat skupina Půlnoc ještě před přehoupnutím se na nedělní čas. Kdo byl před nedávnem na vystoupení J.H.Krchovského, jistě si také  povšiml stejných tváří hudebníků – což jen dokazuje, že muzikanti českého undergroundu drží stále spolu. Atmosféra vystoupení pak naprosto stejná jako u Plasticů a tedy záměr tohoto večera se Kulturnímu Centru Turnov vydařil znamenitě. Jako třešnička na dortu nesměly samozřejmě chybět Muchomůrky Bílé.

Zachytit kapelu Oceán už mi nebylo souzeno, protože se v přestávkách zvučilo stejným tempem, jako plynuly balady většiny kapel. Ale kdo vydržel, jistě se s námi ostatními o zážitek podělí v komentářích, že? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Blue Effect v Rokli

Blue Effect v Rokli

Dovézt si oblíbenou kapelu do svého domovského klubu je věc, která se poštěstí jen málo

Festival Malá Skála 2013 – první informace

Festival Malá Skála 2013 – první informace

Festival Malá Skála oznamuje: ta pravá oslava léta se koná 27.července od 13 hodin na

Folkový večer v Dolánkách

Folkový večer v Dolánkách

Opravdu nevšední folkový večer mohli prožít návštěvnící stále oblíbenějšího občerstvení U Avie v pátek 17.

Rockový nářez na Malé Skále

Rockový nářez na Malé Skále

Nejen o Benátské noci můžete na Malé Skále slyšet pořádný bigbít. Obzvlášť teď, když se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved