Basinfirefest 2006

Tak jsem naložil svou foto výbavu a vyrazil směr Spálené Poříčí, kde se konal dvoudenní festival – Basinifirefest! Na tomto festivalu byli hlavními představiteli – kapely – Doro Pesch, Clawfinger, Brainstorm, a mnoho dalších…

Bohužel jsem vyrazil až v sobotu, neboť v pátek byl začátek prázdnin, a tak jsem cestování nechal až na druhý den! Mými favority byly jednoznačně Doro a Brainstorm.Tyto kapely poslouchám opravdu dlouhou dobu a možnost jejich zhlédnutí na živo jsem si nechtěl nechat ujít, nemluvě o možnosti nafotit je všechny!

Cesta byla rychlá a s přehledem jsem našel místo konáni festivalu. Po příjezdu jsem dorazil na hlídané parkoviště. Všude se nalézalo mnoho stanů, zamilovaných párů a léto vychutnávajících lidí. Nežli jsem dorazil do areálu s pódiem, značně jsem se pobavil najivitou slečinek, jež si vyšly v lodičkách! Zřejmě netušily ,že po vydatném dešti, který byl minulého dne, bude všude po kotníky bahna! Skutečnost byla taková, že příjezdová cesta k areálu se nacházela v poli a uvnitř to nebylo o moc lepší. Na průběh koncertů jsem dorazil po 13 hodině, takže než jsem stihnul vyřídit akreditace, uplynula značná doba a kapely, které hrály před tím, jsem nestihl.

První kapelu, kterou jsem zaznamenal, byla kapela Fourth Face. Kapelu jsem neznal a ani daný styl neposlouchám, avšak hráli skvěle a člověk měl tendenci se stále hýbat do rytmu. To už jsem pokračoval na další kapelu a tou byla Lokomotive – jakýsi HC metal, který byl naprosto nabitý energií a rozhoupával kotel pod nimi! Pro fanoušky jistého stylu to byl nezapomenutelný zážitek! Dále už jsem uháněl s foťákem na komerčně úspěšnou kapelu – No Name! Neočekával jsem žádné překvapení v podobě jejich vystoupení, spíše jsem předpokládal nudně tvůrčí kapelu s klasicky odehraným setem, ale byl jsem mile překvapen! Kapela doslova naběhla a hned z ní byla cítit pozitivně nabitá energie! Atmosféru, kterou rozhazovali plnými doušky v tónech, doprovázely rozvášněné fanynky a osobně jsem s nimi prožíval šílenství, až mi naskakovala husí kůže! Třeštili a skotačili doslova všichni, neboť bych řekl, že viníkem této pařby byl dozajista zpěvák, jenž poskakoval, tančil a vyváděl jak utržený z řetězu.

Po setu jsem zase zaskočil na Metal Stage, a tam se chystalo vystoupeni power metalove kapely – Internitus. Tuto kapelu jsem zhlédl již v klubu Kain, avšak tady měli jiného bubeníka. Není známo, zdali šlo o náhradu za Robina, nebo se jednalo o záskok. Kapela hrála ostošest, houslisté se kroutili a chvílemi byli zcela pohlceni muzikou. Basista vyváděl neskutečné věci na svém nástroji -povzbuzoval publikum do rytmu! Je to zvláštní, ale při zamyšlení jsem si uvědomil, že každá kapela hrála s maximálním nasazením, jako by šlo o život. Následující kapela – Silend Stream of Godlless Elegy, taktéž okouzlila, ale bohužel nehrála v pozdních hodinách, což by se pro jejich doom metal lépe vyjímalo. Navíc musím upozornit na abscenci jejich plánovaného vydání – EP, neb slibovali, že bude tento den. Viníkem je pravděpodobně jejich vydavatelská společnost, která vydání o několik dní posunula.

Po ukončení setu jsem se občerstvil u jednoho z mnoha všenabízejících stánků. Další kapelu, kterou jsem zhlédl přes hledáček svého fotoaparátu, byla kapela – Petra Kolare. Jejich set mi nebyl znám, ale fanoušci byli zcela uneseni a bylo vidět, že se jim líbí! Zhlédnul jsem poté ještě pár kapel, ale to už se schylovalo k vystoupení hlavních hvězd večera – tedy alespoň pro mě!

Brainstorm!

Naprosto skvělá podívaná na tuto power metalovou kapelu, jež byla dokonale vyvážena skvělým zvukem! Dech vyrážející vystoupení mě naprosto pohltilo! Nemohl jsem ani poklidně fotografovat, protože jejich hudba je mi hodně blízká a musel jsem se přemáhat, abych nezahodil přístroj a nepařil svou skoro plešatou hlavou! Není důležité, které skladby hráli, protože jsem vnímal pouze požitek z tónů samotných! Opravdu delikátní vystoupení! Bohužel zároveň s touto kapelou hrála i Česká legenda – Olympic, takže jsem nestihl ani jednu skladbu! O málo později se masivní množství fanoušků přesounulo na další hvězdu večera – Doro Pesch. Cestou jsem stihl část vystoupení řádně naladěné kapely Teta. Sice měla smůlu, že vystoupení jim vyšlo ve stejném čase jako Dorinino, ale moc jim to nevadilo a hráli s maximálním nasazením. Kapelu znám z vystoupeni z rockového klubu Kain. Vzápětí natěšeně pospíchám na legendu a pravou metalovou královnu!

Doro Pesch!

Nenechala na sebe dlouho čekat, protože kotel skandoval pořád dokola: Doro – Doro – Doro! Okamžitě naběhla a strhla veškerou pozornost na sebe! Ihned začala vybízet fanoušky k jistým gestům – hrozícím pěstem a podobně. Slavný hit stíhal hit, ale největší šou začalo jednoznačně při skladbě – All we are, což znají snad všichni. Doro si jednoznačně užívala své vystoupení i komunikaci s fanoušky! Pozadu nezůstal ani zbytek kapely! Kytarista běhal sem tam a celkově se snažil, seč mohl. Pořádná šou jak má být! Čas, jakoby utíkal mnohem rychleji. Co se týče focení, musel jsem je zanedbat a pelášit do kotle! Doro se prostě snažila byt svým fanouškům co nejblíže! Jenomže čas byl neúprosný a skvělé vystoupení muselo jednou skončit!

Po vystoupeni Doro jsem si zašel do auta uložit data z fotoaparátu, trochu si odpočinout a najíst se! Po návratu jsem zhlédl vystoupení České kapely – Škwor! Kapela odvedla dobrou hudební šou! Přesunul jsem se na další pódium, kde vystupovala kapela – Salamandra. Fanoušků bylo méně, nežli před vystoupením Doro Pesch, ale kapele samotné to v žádném případě nevadilo. Odehráli svůj hudební set s hrdostí sobě vlastni! Bylo vidět, že i když bylo pozdě a fanoušků nic moc, tak si to užívali a předváděli nejen kvalitní vystoupení!Pak už zbývaly jen tři kapely, které jsem stihl. Například metalové běsnění kapely – Asgard, s jejichž tvorbou jsem zatím neměl čest seznámit se. Napadlo mě, jak by zněla jejich hudba doma na věži. Poté jsem se přesunul na hlavni pódium, kde vystupovala jakási hip hop metalová skupina – Pangea, jež měla smysl pro humor. Vzdávali hold členům bezpečnostní agentury, kterých se musím zastat, neboť se snažili pomáhat, udržovat pořádek, což myslím není tak obvyklé. Kapela si na sebe oblékla reflexní vesty, jaké nosili právě členové bezpečnostní agentury Jejich vystoupení plné hopsavých a skákajících zpěváků zřejmě každého naprosto zaujalo. Nejinak tomu bylo u kapely, jež uzavírala cele vystoupení a tudíž festivalové poblouznění. Závěrem mohu říci, že jsem se při odjezdu domů cítil nabitý energii a uspokojený. Takový byl pocit z vydařené akce!

JAN TATAR

Závěrečnou korekci článku provedl: WALLIANT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hlásí další přísun kapel!

Hlásí další přísun kapel!

Blíží se to, blíží  a je tedy na čase nakouknout festivalu opět pod pokličku.  

Line-up XI. ročníku Basinfirefestu se rozrůstá!

Line-up XI. ročníku Basinfirefestu se rozrůstá!

Nově potvrzenými kapelami pro rok 2013 jsou COAL CHAMBER (USA). Tito nu-metalisté z Los Angeles se

Basinfirest startuje tento pátek

Basinfirest startuje tento pátek

  Basinfirefest 29. 6. – 1. 7. 2012 Basinfirefest se může pyšnit titulem největšího rockového

Cannibal Corpse potvrzeni pro X. ročník Basinfirefestu

Cannibal Corpse potvrzeni pro X. ročník Basinfirefestu

Přísun hudebních legend završují deathmetaloví veteráni CANNIBAL CORPSE. Kapela na festivalu představí své doposud nevydané

Basinfirefest hlásí další hvězdu

Basinfirefest hlásí další hvězdu

Po hvězdách jako je Apocalyptica, Children of Bodom nebo Destruction přichází jubilejní X. ročník Basinfirefestu


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved