BACKYARD BABIES (Swe) SKILLER (Swe) PHANTOMS ON FIRE (Cze)

  • Zveřejněno: 11 listopadu 2008, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

pátek 28.11.2008

Praha, ROCK CAFÉ (www.rockcafe.cz)

Švédští BACKYARD BABIES patří (společně se spřízněnými krajany HELLACOPTERS) k základním pilířům svérázné skandinávské rockové odnože, ve které se originálním způsobem míchají vlivy hard rocku, punku, glam rocku i metalu. Výsledkem je hutně (a chutně!) znějící rock’n’rollový odvaz, kde uslyšíte povědomé prvky a riffy připomínající široké spektrum přímočarých a šlapajících kapel – počínaje RAMONES, NEW YORK DOLLS či SOCIAL DISTORTION přes MÖTLEY CRÜE až třeba po MOTÖRHEAD. To vše si ještě zahustěte a dochuťte skandinávským metalovým zvukem a tradiční severskou chytlavou melodikou se špetkou nostalgie.

BACKYARD BABIES díky tomu všemu znějí zároveň moderně i jako lehké retro. Jsou revivalem uvedených žánrů a kapel, ale zároveň vdechli rockové klasice nový život a vehnali do jejich žil druhou mízu. Mohou oslovit pestré publikum – od dřevních rockerů a dávných „mániček“ až po nejmladší generaci, pro kterou zpřístupňují odkaz kapel a žánrů, jež formovaly rockovou hudbu druhé poloviny 20. století.

Svou velkou celoživotní párty zahájili BACKYARD BABIES v roce 1987 v malém skandinávském městečku Nässjö a již brzy se zařadili mezi jeho nejslavnější rodáky. Na svědomí to měla již jejich prvotina z roku 1993 s názvem „Diesel & Power“, ještě větší ohlas pak vzbudila o čtyři roky později deska „Total 13“. BACKYARD BABIES sice nepatří ke kapelám, které by chrlily desky rok co rok, ale během uplynulých patnácti let mají na svém kontě šest dlouhohrajících záseků – ten poslední, letošní, hrdě nese erbovní název „Backyard Babies“ a vzbuzuje podobné ohlasy a emoce jako oslavovaná deska „Total 13“.

BACKYARD BABIES i tentokrát jasně deklarují, že dokud budou naživu, rock’n’roll nikdy nezemře. Rázně se připomněli všem, kteří pod dojmem masivního přílivu žánrově podobných mladých kapel zapomínají, kdo je tady vlastně „králem“. Deska je plná přímočarých vypalovaček se silnými melodiemi a poctivými riffy a navíc z ní čiší odzbrojující nadšení pro věc. Oproti jiným žánrově spřízněným kapelám zní tato švédská čtveřice mnohem odlehčeněji a melodičtěji, zejména kvůli výrazným refrénům, které místy chytají až popový nádech. A především je poznat, že kapela se i po více než dvaceti letech na scéně stále dobře baví tím, co dělá.

„Život je od toho, abychom si jej užili!“ říkají BACKYARD BABIES. Sice nikterak objevné heslo, ale zcela vystihující to, co se svojí muzikou snaží předat dál. Pojďte si to užít s nimi alespoň na jeden večer, v pátek 28. listopadu.

Roli předskokana na sebe v tomto případě berou stockholmští SKILLER, parta nabroušených metalrockerů, kteří jsou mladí, hladoví a svou energickou hudbu chtějí provařit jak jen to půjde. V srpnu poprvé na vlnách národní švédské radio stanice, v říjnu poprvé na MTV a v listopadu premiérové vystoupení v ČR.

Po boku švédských pařmenů se představí jejich obdivovatelé – oblíbená tuzemská formace PHANTOMS ON FIRE, která si hoví v podobných žánrových vodách jako její slavnější severští kolegové. Proto se těšte hned na dvojitou nálož nejvyšší kvality.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici ve všech běžných předprodejních sítích Obscure promotion. Více informací na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183.

Související linky:

www.myspace.com/backyardbabies

www.bandzone.cz/phantomsonfire

www.skiller.se

www.obscure.cz

www.shindy.cz

www.rockcafe.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved