Attack! Attack! s Destine nadchnou Futurum

Attack! Attack! s Destine nadchnou Futurum
  • Zveřejněno: 26 listopadu 2010, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Hudebními událostmi napěchovaný listopadový koncertní dort dostane v samém závěru svou pomyslnou „třešničku“ – v pražském klubu Futurum se představí dvě vynikající pop-punkové kapely, přičemž na rozdíl od několika předcházejících žánrově příbuzných koncertů nebude ani jedna z nich z amerického kontinentu.

Attack! Attack! pocházejí z Walesu, vznikli před necelými pěti lety a podobně jako jejich krajané Lostprophets, Kids In Glass Houses, The Blackout nebo Dopamine hrají našláplý kytarový nářez, v jejich konkrétním případě navíc koketující i s riffy a rytmy, které slýcháváme častěji v „indie“ kategorii u kapel jako Foo Fighters, Biffy Clyro, Smashing Pumpkins nebo Weezer.

Parta kolem zpěváka a kytaristy Neila Starra zaujala Británii nejprve v roli předskokanů You Me At Six, a poté i debutním eponymním albem na Hassle Records. Nejúspěšnějším rokem existence Attack! Attack! je ale bezesporu ten letošní – na jaře podnikli celoevropské turné coby hosté kalifornských Zebrahead a sklidili naprosto nadšené ohlasy. Podobné reakce následovaly i v Anglii během turné a Alkaline Trio a Set Your Goals, a dodaly kapele odvahu na samostatné headlineové podzimní turné, navazující na vydání nového alba „The Latest Fashion“. Návazně po jeho skončení nyní zkouší Attack! Attack! potvrdit svou parádní sezónu i slušným výkonem během patnácti koncertů na kontinentu…

Právě těchto patnáct akcí absolvuje i nizozemské zjevení s názvem Destine. Od dob Donots a jejich výjimečně povedených alb Pocketrock a Amplify The Good Times se nezjevila žádná evropská kapela takových kvalit, a hlavně potenciálu konkurovat americkým, respektive kanadským a britským veličinám.

Inspirováni tvorbou kapel jako Midtown, All Time Low, The Starting Line, Anberlin, Fall Out Boy, Cartel, Hit The Lights nebo Boys Like Girls, vlétli Destine před pouhými čtyřmi lety na holandskou scénu jako uragán a stihli již odehrát více než dvě stovky koncertů. S dravostí sobě vlastní přesvědčili dokonce Jamese Paula Wisnera, známého spoluprací s Paramore, Underoath, New Found Glory nebo Further Seems Forever, k produkci jejich debutové album „Lightspeed“. To vyšlo celosvětově na major labelu Sony Music, což je jev u evropské pop punkové kapely dosud nevídaný.

Destine se v příštím roce chystají dobýt většinu prestižních festivalů a všeobecně lze očekávat další nárůst zájmu fanoušků. Ještě předtím ale budeme mít příležitost vidět tuhle partu usměvavých holanďanů v útulném prostředí rockového kubu. Při své loňské první české zastávce (společně s Hopes Die Last a The Blackout) dokázali strhnout nejednoho posluchače, a proto lze v neděli ve Futuru čekat přesně totéž…

ATTACK! ATTACK! & DESTINE, Neděle 28. listopadu, FUTURUM, Zborovská 7, Praha 5

Vstupenky : www.ticketpro.cz/jnp/hudba/rock/475962-attack-attack-destine.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved