Arakain zahraje v Sazka aréně

21.4. – 20:00, Sazka Arena: koncert skupiny Arakain.

Support: GAZ 69, Seven, Doro Pesch, Blaze Bayley.

Speciální hosté: Kamil Střihavka (kmotr nového alba Warning!), Josef Vojtek, a protože se jedná o opravdu monstrózní akci, nebude chybět ani Aleš Brichta, takže budeme mít i s našimi dvěma celkem pět zpěváků. Bude to maso!

Vstupné: 250,- Kč k stání – tedy na plochu, 300,- Kč k sezení.

Rozhovor pro Sazka Arenu

Myslíte, že dubnový koncert v Sazka Areně bude největší v historii kapely? Anebo Arakain – třeba v roli předskokana nebo na festivalech – už vystupoval před početnějším publikem (v Sazka Aréně odhaduji kolem 12-13 tisíc lidí?)

Děkuji za velmi lichotivý odhad o počtu publika na koncertě v Sazka Areně, ale vzhledem k žánru Arakainu, jeho stále nekomerčnímu přístupu ke své tvorbě a v neposlední řade i vzhledem k událostem, jež se v poslední době v kapele dějí, musíme zůstat na zemi! My jsme především rádi a je pro nás ctí, že Sazka Arena oslovila naši kapelu a dala jí tu důvěru k uspořádání prvního koncertu české kapely v této krásné hale. Doufejme, že návštěva, přestože bude odpovídající současné situaci v naší hudební scéně, bude důstojná a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru a zanechá v nás, účastnících, tak i návštěvnících skvělý zážitek. Arakain už má na svém kontě několik přirovnatelných koncertů, jako např. Výroční koncerty k pátemu, desátému, patnáctému či dvacátému výročí vzniku Arakainu, kdy dokázal vždy vyprodat velký sál Lucerny – mekku české hudby v Praze. Dále zahajovací koncert Petra Koláře v Arakainu v pražské hale Brumlovka byl velkým počinem. Ale i support při pražském koncertu britských Judas Priest před naplněnou sportovní halou byl pro Arakain velkým zadostiučiněním. Také některé české a něco málo mezinárodních festivalů se dá přiřadit do kategorie velkých. Ale samostatný koncert v nové Sazka Areně bude něčím naprosto ojedinělým a přistupujeme k němu s velkým rozechvěním a odpovědností. Také vzhledem k úžasnému prostředí bychom chtěli pořídit záznam koncertu na DVD i vzhledem k tomu, že dojde ke křtu nové desky Warning! a předání pomyslného žezla mezi zpěváky Petrem Kolářem a Janem Toužimským.

Původně jsem se vás chtěl zeptat, jestli na jarní turné (+ koncert v Arene) chystáte nějaké překvapení /novinky, ale vzhledem k tomu, že máte nového zpěváka, desku i bubeníka, mi to přijde trochu „mimo“. Takže z jiného konce: mají ješte důvod chodit na Arakain skuteční pamětníci? :))

Jarní turné bude zajímavé především tím, že bude při koncertech docházet ke střídání stráží u mikrofonu, což Arakain ještě nezažil a také pro diváky bude jistě zajímavé jejich srovnání a zjištění, že jsou svojí vzájemnou kopií. Skuteční pamětníci stále na koncerty Arakainu chodí, tedy důvod asi mají! My pochopitelně nezůstáváme rádi jen u starých skladeb a radši koukáme dopředu, ale některé klasické stálice našeho repertoáru nemůžeme opominout a tak ti, co si pamatují dřevní doby, mohou porovnat, jak se Arakain vyvíjí a jak stále provokuje novými postupy aranží a teď i objevováním pěveckých osobností.

Můžete, prosím, trochu popsat Jana Toužimského? Myslíte, že kapelu posune hodně jiným směrem?

Honza Toužimský je 26.letý zpěvák z Jistebnice u Tábora a do Prahy byl přizván na konkurzy do muzikálu Excalibur. To, že získal roli krále Artuše, kde alternuje hlavní roli Kamila Střihavky nebo Petra Koláře, hovoří asi za vše. Je veselý, skromný, pro děvčata snad i pohledný vlasatec, který mj. hraje i na kytaru a skládá. Takže další autorský posun do našich řad. Přemýšlí a skládá přesně v duchu Arakainu, posloucháme tutéž muziku ze světa a myslím, že si budeme rozumět.

Předpokládám, že páteř koncertu v Sazka Areně budou tvořit skladby z Warning. Už tušíte, co dalšího budete hrát?

Tady vás bohužel musím zklamat. Vzhledem k neustálemu odsouvání vydání nové desky Warning! dochází k tomu, čeho jsme se obávali – lidi nebudou mít desku možná ani zakoupenou, natož naposlouchanou! Také problém s vytížením Petra Koláře v nových angažmá přináší nepříjemný důsledek kompromisu při skladbě koncertního playlistu. Ale kdybych to měl tak nějak shrnout, myslím, že to bude takové Best Of – tzn. od každého kousek a tak by mohl být spokojen „mladý i starý“!

Můžete prozradit nějaké technické detaily ke koncertu v Sazka Arene, včetně nějaké light a pyro show??

Detaily prozradit nemohu, ne, že bych je tajil, ale jsou teprve v jednání. Je ale jasné, že použijeme asi největší aparaturu, jakou měl Arakain kdy na vlastním koncertě k dispozici, totéž se dá říci o světelné show, která bude obohacena o tzv. „inteligentní“ světla neboli „hejbačky“. Staví se i nějaké pyroefekty, ale Silvestra z toho dělat nechceme – přeci jen dáváme větší důraz na zvuk a muziku. Prostě věříme, že to bude největší a nejhlasitější show v dějinách kapely. Tedy nezbývá, než si přát, aby vše, co jsme si předsevzali, vyšlo k oboustranné spokojenosti a můžeme se těšit na pořádný „heavymetalový“ svátek v nebývalem prostředí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Vinohraní zná jméno headlinera

Vinohraní zná jméno headlinera

ARAKAIN s LUCIÍ BÍLOU – letošní headliner VINOHRANÍ ve Velkých Pavlovicích Heavy-metaloví velikáni ARAKAIN vystoupí

Oslava 30. výročí Arakainu

Oslava 30. výročí Arakainu

místo: Výstaviště Letňany – Praha čas: 26.10.2012 Netrpím nijak extrémně na domácí bandy, ale pokud

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012

O tom, že kapela Arakain oslaví své 30. výročí se ctí a ve velkém stylu

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Masters of Rock 2012

Masters of Rock 2012

Největší svátek rockové a metalové hudby na našem území – Masters of Rock – se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved