Arakain v Sazka aréně

Ve čtvrtek 21.4.2005 proběhl v Sazka aréně křest nového alba skupiny Arakain s názvem Warning. Jako předkapely se představily skupiny Seven a Gaz 69.

Oslava nového alba probíhala ve velké stylu. Arakain si neopomněl přizvat několik významných hostů; z české rockové scény například Kamila Střihavku, ze zahraničních Doro Pesh a Blaze Bayleyho.

První tóny rozehrála v osm hodin česká skupina Gaz 69. Jejich nástup jsem nebyl sto stihnout, jelikož organizátoři brali svou věc zodpovědně. Brífink se protáhl až do začátku výstupu kapely. Jak se v zápětí ukázalo, nebylo to na škodu věci. První, co upoutalo mou pozornost, bylo vzezření kapely Gaz 69. Jejich oblečení vnucovalo myšlenku, že si jen tak odskočili z ulice na vystoupení a nemají se v plánu zdržet. Všeobecně je jasné, že předskokani to nemají lehké, ale již z principu by se skupina měla prezentovat v nejlepším světle, aby přitáhla co nejvíce nových posluchačů. Snad někdy příště.. Gaz 69 předvedla několik svých kousků, ale s nimi se u fanoušků nedočkala velkého ohlasu. Na závěr si nechali novou písničku ze stejnojmenného debutového alba Never in love. Fanoušci většinou apaticky přihlíželi; následně za sporého potlesku vyprovodili skupinu ze scény.

Další vystoupení probíhalo pod taktovkou skupiny Seven. Efektní nástup byl předzvěstí trochu jiné úrovně. Na začátek si kapela dala několik instrumentálních kousků, v němž měli, Honza Běhunek (kytara) i Franc Slávek (bicí) svá sóla. Velice se vyjímal výstup Honzy, když místo trsátka rozezníval struny ruční vrtačku. Slávek se pak následně nenechal zahanbit svým dvou minutovým sólem, za něž sklidil zasloužené ovace z plénu. Za doprovodu této skupiny se také představil první host : Doro Pesch. Velký vzor většiny tuzemských „heavy“ pěnic, dodnes půvabná blondýnka vběhla na pódium za mohutného potlesku. Z repertoáru skupiny obzvláště dokázala podat písničku Figur, refrén [are we are…] si pak notovala celá hala. Za neustálého pohybu odzpívala dalších několik songů, a potom přenechala místo Blaze Bayleymu. Na první pohled se zdálo, že na místo rockera vstoupil na pódium „raper“, toto první zdání okamžitě vyvrátil svým projevem i tanečními kreacemi. Vždy při burcování fanoušků se mu vloudil do tváře zuřivý výraz, kterým hypnotizoval dav před sebou. Za zmínku stojí písničky jako Evolution, Identity či jeho oblíbenou Kill and destroy, jejíž temné tóny se nesly halou. Z dob spolupráce se skupinou Iron Maiden přidal singl Futureal, který na závěr vyzněl opravdu dobře. Následná přestávka přiblížila hřeb večera; vystoupení skupiny Arakain.

Po slabé půlhodince nastoupila na pódium skupina Arakain a spustili svoji velkolepou show. Turné s názvem Warning! se rozjelo na podpoření stejnojmenné desky, a proto i celá scéna byla stylizována a vyzdobená motivy alba Warning!. Koncert přinesl mnoho novinek, a to nejen ve složní skupiny. Po odchodu buběníka Marka Žežulky si na turné Arakain vypůjčil Romana Lomtadze z Čechomoru. Další posilou – druhým zpěvákem skupiny – se stal Honza Toužimský. S Petrem Kovářem se výborně doplňovali. Nutno dodat, že to znělo velmi dobře.

Výběr skladeb reprezentoval celou tvorbu Arakainu. Zpočátku se samozřejmě hrály skladby z nového alba Warning! (Vnitřní hlas, Strom života….), zabrousilo se ovšem do starších i hodně starých alb (na příklad: Ptáci z ráje – Metamorfóza, Kolonie termitů – Black Jack, Už ho vezou – Farao…). Skladbu Zase spíš v noci sama (z alba Salto Mortale) věnoval Honza Toužimský své setře, která ho přisla do haly podpořit.

Konzert Arakainu byla jedinečná akce. Kdo tam nebyl, o hodně přišel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Vinohraní zná jméno headlinera

Vinohraní zná jméno headlinera

ARAKAIN s LUCIÍ BÍLOU – letošní headliner VINOHRANÍ ve Velkých Pavlovicích Heavy-metaloví velikáni ARAKAIN vystoupí

Oslava 30. výročí Arakainu

Oslava 30. výročí Arakainu

místo: Výstaviště Letňany – Praha čas: 26.10.2012 Netrpím nijak extrémně na domácí bandy, ale pokud

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012

O tom, že kapela Arakain oslaví své 30. výročí se ctí a ve velkém stylu

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Masters of Rock 2012

Masters of Rock 2012

Největší svátek rockové a metalové hudby na našem území – Masters of Rock – se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved