Apoptygma Berzerk vystoupí v Lucerna Music Baru

Apoptygma Berzerk vystoupí v Lucerna Music Baru

Synthpopová EBM kapela Apoptygma Berzerk patří k Norsku tak jako tamní slavné fjordy. Po více než třiceti nahrávkách, pokud počítáme i singly, vydali loni norští elektronici šesté studiové album nazvané „ Rocket Science.“ Jak jde jejich poklidné severské městečko Fredrikstad dohromady s hudbou, kterou se Apoptygma proslavila po celém světě?

Bydlím jen jednu hodinu od Osla, takže se tam můžu kdykoliv vydat, když chci trochu života…. Tady je ale naprostý klid a ten se mi hodí k práci ve studiu“ říká frontman Stephan Groth. Je však jasné, že ani tak daleko od světových středisek hudebního businessu se Stephan nesnaží izolovat se od okolí a schovat se do své ulity. Důkazem je hostování Benjiho Madsena ze skupiny Good Charlotte nebo Emila Nikolaisena z formace Serena Maneesh na nové desce.

Ačkoliv jsme hudebně vzato všichni ze stejné školy a měli jsme zamlada rádi ty samé kapely, jako třeba Velvet Underground nebo Jesus & Mary Chain, přece jen Serena Maneesh dělají něco jiného než my. A tak jsem pozval Emila do svého studia, aby nahrál kytaru a basu na tracku „Right.“ Nakonec smíchal ještě jeden další kus a přidal svůj zvuk do několika dalších skladeb,“ říká Stephan.

Jaký je tedy současný zvuk Apoptygma Berzerk? „ Na jednu stranu se snažíme navázat na naši minulou desku „ You and Me Against the World,“ která byla hodně rocková. Na druhou stranu jsme se chtěli vrátit k elektronickému zvuku, z nějž jsme vzešli. Nakonec naše poslední deska zní rockověji než cokoliv, co jsme natočili předtím, a tak by se měla líbit jak našim dlouholetým příznivcům, tak novějším fanouškům.“

Apoptygma Berzerk si na nahrávkách jako „Soli Deo Gloria“ a „7“ prošli obdobím EBM  elektronického popu, poté se ukázali s kytarovým indie popovým zvukem na albu „You and Me Against the World“ a nyní se tedy vyvíjejí dále.

„Myslím, že od kapel jako AC/DC nebo The Ramones neočekáváte, že začnou točit synthpop. Chcete, aby zůstaly samy sebou. Potom tu ale máte skupiny jako Depeche Mode, U2 nebo dříve Beatles, u jejichž desek je vždy napínavé, s čím přijdou tentokrát,“ vysvětluje Stephan a je jasné, že svou vlastní formaci řadí mezi ty, které se neustále mění a objevují nové věci.

I proto bude více než rok po vydání poslední desky zajímavé zjistit, kam se Apoptygma Berzerk mezitím vyvinuli. O jejich současném zvuku se můžete přijít přesvědčit 10. ledna 2011 do Lucerna Music Baru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved