Anděl Allianz 2005

  • Zveřejněno: 18 března 2006, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Slavnost

Praha o víkendu opět patřila Andělům! Celý andělský rej se započal již ve čtvrtek, a to udílením žánrových cen v pražském klubu Reduta, pokračovalo se v sobotu akcí Andělská Praha, kdy 14 pražských klubů nabízelo zdarma vstup na převážně živá vystoupení a slavnostní zakončení proběhlo v neděli 12.3.2006 v Kongresovém sálu hotelu Hilton. Předány byly sošky Anděla ve 13 kategoriích a celý ceremoniál byl přenášen živě na televizní obrazovky. MusicFoto se zúčastnilo právě tohoto slavnostního večera a vy se spolu semnou můžete ohlédnout za tím, jak celý večer probíhal, kdo se stal držitelem zlaté sošky a kdo odešel s prázdnou.

Celý večer se nesl ve znamení setkání celebrit hudebního světa a novinářů. Kongresový sál Hotelu Hilton totiž není zrovna velkou sportovní halou, do které by se vešla spousta fanoušků, a tak byl zaplněn buď známými tvářemi nebo lidmi s kartičkou PRESS na krku. Všude kolem se to hemžilo pány v oblecích a ženami ve večerních róbách, takže měl člověk pocit, jestli spíš nepřišel na operu, než na udělování cen populární hudby.

Díky živému přenosu začínal ceremoniál přesně ve 20:00 a už předem bylo znát, jak je celá akce mírně strojená…hlavně díky pokynům moderátorů, kteří určovali, kdy má publikum na povel tleskat, ať se do předních řad přesunou zkušené tanečnice, atd. Prostě všechno mělo být americky krásné a bez chyby.

První ocenění nedělního večera získala skupina Clou, která se stala vítězem v kategorii Objev roku a později si odnesla ještě jednu sošku za Skladbu roku. Nevím, zda se členové kapely necítí při předávání cen ve své kůži nebo pro ně není vítězství u akademiků dost významné, ale zatímco za ně na pódiu přebíral ceny Petr Čáp ze společnosti SONY BMG, chlapci se vesele bavili u pivka v předsálí. Možná by na tom divákům u obrazovek nepřišlo nic divného a nejspíš by je např. napadlo, že Clou někde koncertují, a proto si ceny nemůžou převzít sami, ale když později vystoupili v rámci hudebního programu, přišlo mi to trošku…hmm, řekněme „zvláštní“.

Cenu za nejlepší DVD roku si odnesla kapela Tata Bojs a spolu s nimi poděkoval akademii režisér Jakub Kohák, které má DVD Nanotour na svědomí. Jakub Kohák během večera získal ještě jednu cenu, a to za Videoklip roku k písni Cukr od Anny K. Andělem za Album roku v kategorii Pop & Dance odměnila akademie skupinu Monkey Business a jejich CD Kiss me on my ego.

Největším překvapením celého udílení cen byl bezesporu vítěz v kategorii Zpěvák roku, kterým se stal Petr Kolář. Porazil tak oblíbeného Dana Bártu a třetího nominovaného Matěje Rupperta ze skupiny Monkey Business. Do Síně slávy byl uveden skvělý hudebník Radim Hladík, za své celoživotní působení v oblasti hudby.

Albem roku – Hip-Hop & R’n’B se stala deska Teritorium II a sošku si odnesl Orion. Došlo i na udělení ceny za Hudební událost roku. Nejvýznamnější událostí loňského roku byl podle akademiků festival Colours of Ostrava. Skupinou roku byla vyhlášena kapela Chinaski, která má od loňského roku přebírání hudebních cen již pěkně nacvičené. V poslední době totiž není oceňovanější kapely, než právě Chinaski.

Poslední udílenou cenou byla Cena prezidenta APH. Ta pro tento rok patřila charitativní akci Aneta pro Světlušku, za kterou bylo vybráno největší množství peněz směřující na pomoc nevidomým. Cenu si na podiu převzala Aneta Langerová a moc všem poděkovala.

Jako třešnička na dortu v závěru večera vystoupila právě Aneta Langerová a spolu se skupinou Hradišťan a Jiřím Pavlicou si zazpívala svoji píseň Voda živá a píseň Hradišťanu Modlitba za vodu. Klobouk dolů, bylo to krásné, až přebíhal mráz po zádech. Myslím, že pokud ještě někdo pochyboval o Anetiných pěveckých kvalitách, mohl se na vlastní uši přesvědčit, že ona opravdu má hrdlo slavíka.

Sice už to vypadalo, jako absolutní konec večera, ale ještě na nás čekalo jedno vyhlášení. Po pětiminutové přestávce bylo oznámeno, že vítězem v kategorii Videoklip roku podle televizních diváků a posluchačů Radiožurnálu se stal videoklip k písni Voda živá od Anety Langerové.

Ceremoniál byl u konce a většina zúčastněných se přesunula do předsálí, které bylo po chvíli slušně přeplněné. Na celé akci musím pochválit perfektní zvuk a zajímavá muzikantská spojení, která byla vítaným zpestřením. Nyní se již nechme překvapit, do kterého města doletí Andělé příští rok a kdo se stane dalšími držiteli této krásné trofeje!
V přestávkách mezi udílením cen se na pódiu vystřídala celá řada hudebníků a skupin. Mezi prvními vystoupila Helena Zeťová v doprovodu skupiny Doga. Helena Zeťová byla překvapivě jednou z nominovaných zpěvaček v kategorii Zpěvačka roku. Tuto cenu si však neodnesla, protože ji (nepřekvapivě) získala Lenka Dusilová, která od vydání desky Mezi světy kraluje mezi zpěvačkami na českém hudebním nebi a sbírá jednu cenu za druhou. A potvrdila to, když o pár minut později získala další cenu za Album roku v kategorii Rock. Lenka Dusilová se svou skupinou během večera také vystoupila a musím uznat, že Andělé jí po právu patří.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved