Americký „death rapper“ Necro v Praze a Bratislavě

Americký „death rapper“ Necro v Praze a Bratislavě
  • Zveřejněno: 12 listopadu 2010, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky
  • Témata:

Zapomeňte na prosinec jako sváteční měsíc klidu a míru, do Prahy a Bratislavy se chystá rapový Satan NECRO ! Ano, mrazení v zádech je oprávněné, po minulých vystoupeních v Lucerně nebo na Hip Hop Kempu se nejbrutálnější rapper na téhle planetě chystá opět do Česka a tentokráte i na Slovensko. Exkluzivní show podpořená novou deskou „DIE!“ na vás čeká 7. prosince v Praze v klubu Matrix a o den později v Bratislavě v klubu Nu Spirit.

Legenda světového rapu, zakladatel a neotřesitelný vůdce stylu „death rap“ a současně i   veleúspěšný producent, to je stručná charakteristika brooklynského rodáka Rona Raphaela Braunsteina, od roku ´88 vystupujícího pod pseudonymem NECRO.

Jeho životní story je něco jako hollywoodskej biják. Typickej brooklynskej spratek, poflakující se na ulici, kšeftující s drogama a v šestnácti letech další ze ztracených existencí. Jsme ale v Americe, takže je vám jasný, že občas se i z podobných floutků vyklubou persony, který všem ve finále vytřou zrak…

Už jako malej kluk jevil zájem o muziku, začínal jako kytarista metalový kapely Injustice a zároveň vzhlížel ke kapelám jako byla Metallica, Megadeth nebo Slayer. Právě krušný dětství a inspirace deathmetalovými kapelami se nejvíce odrazila v jeho budoucí rapové kariéře. Když už v sedmi letech s přehledem odříkával verše tehdejších rappových stars Rakima, Kool G Rapa nebo Big Daddy Kanea, bylo jasné, kam povedou jeho další životní kroky. Když na začátku devadesátých let přišel s prvními temnými beaty, verši protkanými násilím, drogami, pornem a krví, bylo hned všem jasné, že tady vzniká něco naprosto šíleného. Ne, NECRO nikdy nebyl typickej rapper.

Během dalších let svými nekonformními alby zároveň uhranoval, děsil a nasíral komplet rapovou scénu, spolupracoval se svými oblíbenými metalovými kapelami (vystupoval například se Sepulturou, Napalm Death nebo Biohazard) a především kolem sebe budoval tisícihlavé armády svých skladních fans. Pro svůj specifický styl si sám musel zvolit nějaké označení a vyšlo z toho sousloví DEATH RAP. Ano, ultraviolent hip hop – to je to, co z něj během pár let udělalo rapperskou celebritu.

Jeho současné aktivity jsou zaměřeny také na producentskou činnost. V roce ´99 založil vlastní label Psycho+Logical-Records, hlavně proto, aby měl naprostou kontrolu nad distribucí svých alb. Label fungující na bázi DIY mu do dnešní doby dokázal vydělat už téměř dva miliony dolarů. Sám říká, že obchodního ducha si vybudoval již v dětství, kdy byl nucen prodávat v brooklynských ulicích drogy…

NECRO, legenda rapu a jedna z jeho nejkontroverznějších postav přijíždí s novým materiálem do Prahy a Bratislavy. Vstupenky kupujte ve všech běžných předprodejích (Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal). Bližší informace na www.obscure.cz .

Související linky:

www. necro hiphop.com

www.obscure.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved