AMERICKÉ NU-METALOVÉ SKUPINY P.O.D A FILTER CHYSTAJÍ SPOLEČNÉ TURNÉ

Populární americké kapely P.O.D. a Filter se na počátku příštího roku chystají na naši stranu Atlantiku. V rámci 31 zastávek plánovaného turné se několikrát zastaví jak na britských ostrovech, tak na pevnině, včetně pražské Malé sportovní haly. Ta se pod náporem nabroušených elektrických kytar rozduní 22. ledna 2009. P.O.D. se v Evropě objeví poprvé po pěti letech a Filter jistě zopakují svůj nedávný úspěch z německých festivalů Rock im Park a Rock am Ring.

P.O.D. mají na svém kontě přes sedm milionů prodaných alb, včetně trojnásobně platinové desky Satellite s hity jako “Youth of a Nation,” “Alive” či “Boom.” Nyní se právě chystají zabojovat znovu o své přední místo na rockové scéně posíleni návratem původního kytaristy Marcose Curiela.

Jejich nově nalezená síla je znatelná z čerstvé dlouhohrající nahrávky When Angels and Serpents Dance, vrcholící monumentálním chorálem v písni “End of the World” a dravým songem “God Forbid.” Nejkontroverznějším kusem je pak politicky laděná balada “Tell me Why,” v níž se zpěvák Sonny ptá “Proč musíme proti sobě bojovat, proč musíme zabíjet pro to, co považujeme za správné?”

Nová deska natočená pod produkční taktovkou Jaye Baumgardnera dává prostor také mnohým hostům, například legendárnímu punkáčovi Mike Muirovi ze Suicidal Tendencies, sestrám Marleyovým, které vnáší na desku duch tradičního reggae a Page Hamiltonovi z kapely Helmet, jehož P.O.D. nechávají řádit v tracku “God Forbid.”

Skupina Filter se letos vrátila na scénu po pětileté odmlce, a to s brilantním emocemi nabitým albem Anthems for the Damned. Zpěvák a tvůrčí duše tohoto projektu Richard Patrick nahrávku označuje jako ostrý odsudek civilizace, kde vše včetně něj směřuje k zániku. Filter dosáhli velké popularity kolem přelomu staletí s alby jako Short Bus, Title of Record nebo The Amalgamut. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako “Hey Man, Nice Shot”, “Take A Picture” a “Where Do We Go From Here?”

Na letošní desce najdeme mimo jiné i kytaristu a skladatele Johna 5 (Marilyn Manson), legendárního bubeníka Joshe Freese a kytaristu Wese Borlanda (Limp Bizkit). Filter strávili většinu tohoto roku na turné po Spojených Státech a zastavili se mimo jiné i na akci pro americké jednotky v Kuvajtu Operation MySpace.

V lednu a únoru se však obě formace vydají na starý kontinent a mezi několika zastávkami v Rakousku a Německu je uvítáme i v Čechách. Vstupenky do Malé sportovní haly na 22. ledna jsou již v obvyklých předprodejích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

SPOLEČNÉ TURNÉ KAPEL P.O.D. a FILTER SE NEKONÁ, JEJICH KONCERT V PRAZE JE ZRUŠEN

Americká kapela P.O.D. , která měla naplánované společné turné s další americkou nu-metalovou kapelou Filter oznámila,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved