Američané Chimaira v rámci svého evropského turné v Praze!

Američané Chimaira v rámci svého evropského turné v Praze!

Šestihlavá bestie CHIMAIRA vyráží do Evropy, aby svým fanouškům představila své opěvované novinkové album „The Infection “. Potěšující zprávou je, že o nic ošizeni nezůstanou ani tuzemští příznivci této populární kapely. Američané CHIMAIRA vystoupí 1. října v Praze, v klubu Abaton. Doprovodí je další tři zámořské formace, konkrétně kapely UNEARTH, THROWDOWN a DAATH.Po oceňovaném albu „Ressurection “ (2007) se CHIMAIŘE podařil husarský kousek a novým počinem „The Infection “ ještě zvedli pomyslnou laťku. Fanoušci a hudební publicisté hovoří o nové desce jako o nejsilnějším materiálu, který kdy tato kapela vydala.

CHIMAIRA je obecně zapsána jako jeden z nejvýraznějších představitelů moderní metalové scény a jejich nové album tuto charakteristiku pouze podtrhuje. Tajemství opět spočívá v umně vykonstruovaném mixu chytlavosti a zároveň tvrdosti a agresivity. Málokterá kapela dokáže tak přirozeně spojit vlivy thrash metalu, hardcoru a melancholičtějších, nu-metalových pasáží.

CHIMAIRA dává svou hudbou vzpomenout třeba na Machine Head, Panteru a částečně třeba i na Sepulturu.

V současnosti mají za sebou úspěšné americké turné po boku Killswitch Engage a Disturbed a nyní se již chystají na evropskou misi. Zpěvák Mark Hunter k tomu dodává:

„Na nadcházející evropské turné se těšíme, obzvláště když ho pojedeme jako headlineři. Navštívíme spoustu zemí, kde jsme ještě doposud nebyli, včetně Ruska. V našem playlistu bude směsice starších a nových songů.“

Jako support se na celém turné představí další tři americké formace, které nebudou ani domácím příznivcům žádnou neznámou.

Kapela UNEARTH je respektovaným jménem na metalcoreové scéně a to zejména od roku 2004, kdy vyšlo jejich asi nejznámější album „The Oncoming Storm “, které by jistě patřilo do pomyslné zlaté metalcoreové diskografie. Hudba UNEARTH, to jsou zaoceánské hardcorové kořeny, pořádná porce evropských metalových vlivů a navrch nekompromisní a často politicky angažované texty. Svou tvář neopouštějí UNEARTH ani na dosud poslední desce „The March “ z roku 2008. Na jakémkoliv jiném podobném turné by jistě jeli v pozici headlinera, ale nyní budou pokorně krýt záda svým krajanům CHIMAIRA. Nic to ale neubírá na faktu, že UNEARTH jsou momentálně jednou z nejzajímavějších a nejambicióznějších formací metalcoreové scény.

Chimaira_TheInfection

Nejinak je tomu u kalifornské metalcore straight-edge formace THROWDOWN. Ani tato kapela není žádným vykuleným nováčkem. Má již za sebou účast na podnicích jako např. Ozzfest, Warped Tour a dalších. Od vydání jejich debutové alba letos uplynulo již deset let a jako dárek ke kulatinám dali sobě i svým fanouškům novou desku, která dostala název „Deathless “, a která se stala nástupcem velmi dobře přijatého alba „Venom and Tears “ z roku 2007.

Naopak atlantská formace DAATH přinese hudebně úplně něco jiného. Tato kapela nám nabídne progresivně laděnou deathmetalovou nálož, v níž, zejména v poslední době, nechybí ani industriální vlivy. DAATH, kteří se v minulosti představili např. na Ozzfestu, budou na následujícím turné propagovat zejména novou desku „The Concealers “.

Koncert CHIMAIRA, UNEARTH, THROWDOWN a DAATH proběhne 1.10.2009 v Praze v klubu Abaton. Plánovaný začátek akce je v 19:00, vstupenky lze zakoupit ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 774220183 a 775095666.

Související linky:

www.myspace.com/ chimaira

www.myspace.com/unearth

www.myspace.com/ throwdown

www.myspace.com/ daath

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Chimaira, Daath, Unearth a Throwdown v Abatonu

Chimaira, Daath, Unearth a Throwdown v Abatonu

První říjnový den připravili Obscure Promotion dárek pro opravdové hudební fajnšmekry. Hvězdně obsazený večírek se

Chimaira a její početný doprovod vystoupí v Praze

Americká heavymetalová formace Chimaira spojila síly s kapelami Unearth, Throwdown a naplánovala společné evropské turné.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved